ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازماندهی گروهک‌های تروریستی برای کمرنگ کردن نگاه‌ها به فلسطین است

یک کارشناس مسائل سیاسی - اجتماعی گفت: سروسامان‌ دادن به گروهک‌‌های مزدور و تکفیری داعش، مسلح‌کردن آنها و آتش‌افروزی در منطقه توطئه شیطانی است که تنها در یک بعد موقعیت برجسته‌شده فلسطین در جهان اسلام را هدف گرفته است.

به گزارش مشرق، مجتبی شجاعی اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس و سر دادن فریاد تنفر و انزجار از استکبار و صهیونیسم افزون‌بر اهمیت ذاتی که دارد، در بیشتر سال‌ها با رویداد خاصی مصادف شده که بر اهمیت آن افزوده است.

یک کارشناس مسائل سیاسی- اجتماعی افزود: رویداد خاصی که امسال دوشادوش «روز قدس» قرار گرفته و باید دقیقاً به آن توجه کرد و آن را تهدیدی بزرگ برای فلسطین دید، توطئه استکباری و صهیونیستی از اولویت‌انداختن قضیه فلسطین است که دشمنان جهان اسلام و در رأس آن صهیونیست‌ها با راه‌انداختن انواع آشوب‌ها در منطقه می‌کوشند این توطئه را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: سروسامان‌دادن به گروهک مزدور و تکفیری داعش و مسلح‌کردن افرادی دیگر با اسامی مختلف و آتش‌افروزی در منطقه که گریبان وحدت جهان اسلام را گرفته، توطئه شیطانی است که تنها در یک بعد موقعیت برجسته‌شده فلسطین در جهان اسلام را هدف گرفته است.

شجاعی گفت: بر کسی پوشیده نیست که پدیده‌ شومی به نام «اسرائیل» نه یک کشور است و نه یک رژیم سیاسی! بلکه صرفاً یک پادگان نظامی برای آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل در منطقه‌ی خاورمیانه است.

این کارشناس بیان کرد: منطقه‌ای که از مهم‌ترین جغرافیای استراتژیک، ارزشمند‌ترین منابع زیر زمینی (مانند: نفت، گاز، اورانیوم و …)، بزرگ‌ترین شاهراه‌های آبی و بیشترین بنادر اقتصادی برخوردار است. 

وی افزود: روز قدس و یا آرمان فلسطین یک مسئله صرف سیاسی و یا حمایت از یک کشور خاص نیست بلکه ریشه در عمق دین و مسئله استکبار ستیزی و حمایت از مظلومان عالم و حفظ منافع ملی و اسلامی و انسانی دارد و لذا بر هر انسان مسلمان، هر آزاده، هر سیاست مدار با بصیرت، هر ظلم ستیزی و هر کسی که منافع ملی کشور برای او اهمیت دارد لازم و آشکار است که باید از آزادی قدس و ملت مظلوم فلسطین حمایت نموده و با این غده چرکین بلاد اسلامی و خاورمیانه که همان رژیم غاصب صهیونیستی است به مبارزه آشکار برخیزد.

یک کارشناس مسائل سیاسی- اجتماعی یادآور شد: یکی از این وظایف خطیر که به عهده هر مسلمانی نهاده شده، حمایت از مظلومان و مستضعفان است که امام خمینی کبیر، پس از پیروزی انقلاب با تعیین «روز قدس» برای خروش امت مسلمان علیه رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیست و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، انجام این وظیفه را در دل ماه خدا تعبیه کرد تا مسلمانان جهان در این روز با زبان روزه و به پشتوانه عشق به بندگی و تبعیت از فرمان خداوند، عبادت تجسم‌یافته‌ای را در دل عبادت دیگری به نمایش گذارند تا جهانیان به مفهوم عبادت و قدرت اسلام واقف شوند.

وی گفت: بر ما واجب است که با شرکت فعال در این حرکت عظیم الهی و مردمی در روز قدس علاوه بر اجابت دعوت آن پیر فرزانه و خشنودسازی روح بلندش حمایت خویش را در حقّ این مردم مظلوم و ستمدیده به جهانیان اعلام خواهیم نمود.

شجاعی بیان کرد: تجربه نشان داده است مردم استان در اوج وحدت و یکدلی در انجام تکالیف خود در سرما و گرما حضوری پرشکوه و پرشور دارند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده