ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توکلی: اختلاف ما و غرب در تعریف ترورسیم اختلافی ماهوی است

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با حضور در گفتگوی ویژه خبری امشب به بررسی تعلیق ایران از نهاد " گروه اقدام مالی یا اف تی اف " پرداخت.  به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع تعلیق ایران از نهاد " گروه اقدام مالی یا اف تی اف" با حضور "احمد توکلی" رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در گفتگوی ویژه خبری امشب  چهارشنبه 9 تیر ماه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اختلاف ما و غرب در تعریف تروریسم اختلافی ماهوی است
در ابتدای این بحث  توکلی با بیان این که تعریف ما از تروریسم  با تعریف اعضای اف تی اف از تروریسم متفاوت است گفت: اختلاف ما یک اختلاف ماهوی است نه لفظی، ما و آن ها مخالف تروریسم هستیم ولی ما مجاهدین خلق را یک گروه تروریستی می دانیم در حالی که آن ها به گروه پناه و میدان می دهند تا حیاتشان دوام پیدا کند.
وی اضافه کرد: در رابطه با گروه تروریستی داعش نیز  زمانی که عربستان و ترکیه از این گروه تروریستی حمایت می کنند مشکلی وجود ندارد .
رئیس هئیت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: بر اساس شماره 12 توصیه نامه اف تی اف موسسات مالی باید ملزم شوند که در روابط کاری  و معامله با اشخاص حقیقی و حقوقی و موسسات کشورهایی که توسط گروه ویژه مشخص شده اند تدابیر مربوط به شناسایی کافی مشتریان را به نحو شدیدتری اعمال کنند و تدابیر مذکور باید متناسب با ریسک های موجود باشد .
وی با بیان این که بر اساس توصیه اف تی اف ما یک کشور پر ریسک اعلام کردند اظهار داشت: علی رغم این که یک توصیه نامه است ولی کشورهای دیگر را ملزم می کنند که در روابط مالی خود با کشورهایی که پر ریسک اعلام می شوند یک سری اقدامات را انجام ندهند به عنوان مثال بر اساس برجام ما می بایست به اموال خودمان دسترسی پیدا می کردیم ولی قدرت نقل و انتقال آن را نداریم چرا که طرف غربی این بازی ها را در می آورد و در نتیجه این بازی ها علی رغم این که به بانک های اروپایی اعلام می کند که مشکلی برای رابطه با ایران ندارند این بانک ها ترجیح می دهند که روابط بانکی با کشور ما برقرار نکنند.
توکلی با اشاره به این که تعریف تروریست در بسیاری از کشورها با یکدیگر فرق می کند گفت: آمریکا می گوید داعش تروریسم است اما به عربستان برای حمایت از آن ها پول می دهد.
رئیس هئیت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به وجود تعاریف مختلف پیرامون تروریسم  در چارچوب اف تی اف  افزود:دولت رابطه خود را با سپاه از دید قطعنامه قطع نمی کند بلکه سپاه را همواره مورد حمایت قرار می دهد.
وی با اشاره به این که اگر خدایی نکرده بخواهمیم از مواضعمان کوتاه بیاییم آن ها به سپاه ، حزب الله گیر می دهند اظهار کرد: آمریکا از چند هزار کیلومتری برای خود نیرو می برد زیرا منافع خود را در خطر می بیند.
توکلی با اشاره به این که آمریکا وقتی دید ما برجام را قبول کردیم به گونه ای دیگر عمل کرد گفت: استراتژی آمریکا پیرامون برجام قابل مشاهده است.
رئیس هئیت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به این که برجام در 4، 5 لایه دیده شده است افزود: در لایه اول شاهد نکات مثبت بودیم اما به مراتب در لایه های دوم تا به آخر مشاهده کردیم که لایه ها یکی از پس از دیگری خراب تر می شوند.
وی با اشاره به این که اشکالات را با وزیر امور خارجه مطرح کردم گفت: با برجام همه چیز گلستان نمی شود بلکه فضا برای راحت دویدن هموار می شد این د رحالی است که آمریکا با استراتژی خود نمی گذارد ما بدویم.
توکلی با بیان این که با اشاره به این که وقتی آزادی مطبوعات را می پذیریم باید هزینه هایش را هم نیز بپذیریم ادامه داد: وقتی مردم نظر می دهند این بدان معنا نیست که همه سلمان ابوذر هستند
رئیس هئیت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به این که نباید دولت بگذارد سوال ایجاد شود گفت:در صورتی که سوال ایجاد شد باید به زودی پاسخ آن را داد لذا دولت باید با اعتماد به نفس بگوید که بنا به چه دلایلی کارها را انجام می دهد.
وی با اشاره به اجلاس اول اف تی اف  گفت: در این اجلاس حاضران از پیشرفت های کشورمان طی گزارشی که داده شده شگفت زده شدند این د رحالی است که در بیانیه بعدی ما را موقتاً  تعلیق کردند و این نیز بد نیست.
 شفاف سازی نکردن به دولت ضرر می رساند
توکلی با بیان این که دولت در شرایط بسیار سختی است اظهار داشت: بنده خود را حامی و یاور دولت می دام لذا شفاف سازی نکردن به دولت ضرر می رساند
رئیس هئیت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به این که باید به دشمن با نگاه دشمنانه نگریست تصریح کرد: ای کاش شفاف سازی صورت می گرفت تا هزینه های دولت کاهش می یافت.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده