ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اخلاق و منش حرفه‌ای، حلقه مفقوده فوتبال

نقل‌و‌انتقالات امسال فوتبال ایران با وجود بازیکنان پرسپولیس همچون مهدی طارمی و رامین رضاییان از شاهکارهای نقل و انتقالات فوتبال ایران بود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نقل انتقالات در فوتبال همیشه با حاشیه‌های مختلفی رو‌به‌رو است، و بسیاری از رسانه‌های غیر رسمی و رسمی  دامن شایعات موجود را دو برابر می‌کنند، طی چند سال اخیر در فوتبال ایران هر ساله بازیکنان در هنگام نقل و انتقالات از تیم‌های عربی و گاهی اروپایی پیشنهادهایی داشته‌اند که در این میان بازیکنان از سوی باشگاه با ارائه نامه رسمی به انتخاب تیم مورد نظر می‌پردازند.

مدتی است که دیگر تیم‌های عربی همانند گذشته خواهان بازیکنان ایرانی نیستند، البته به دلیل نبود کیفیت فنی تیم‌های عربی، بازیکنان ایرانی در این تیم‌ها  حضور نیافتند و این موضوع خبر خوشی برای افزایش کیفیت بازیکنان ایرانی است.

نقل‌و‌انتقالات امسال فوتبال ایران با وجود بازیکنان پرسپولیس همچون مهدی طارمی و رامین رضاییان از شاهکارهای نقل و انتقالات فوتبال ایران بود، دو بازیکن تاثیرگذار تیم پرسپولیس، که این تیم بسیاری از نتیجه‌های خوب خود را مدیون این دو بازیکن است اما با رفتار بچه‌گانه و غیر‌حرفه‌ای زیر سوال رفت.

مهدی طارمی که در تیم‌های ایرانجوان بوشهر، شاهین بوشهر و پرسپولیس بازی کرده است، توانسته در زمان حضورش برای تیم پرسپولیس بازی‌های تاثیر گذاری انجام دهد.

رامین رضاییان نیز در تیم‌های صبای قم، راه‌آهن و پرسپولیس  بازی کرده که با بازی روان و زیبای خود توانست یکی از تاثیرگذار ترین بازیکنان تیم پرسپولیس را به خود اختصاص دهد.

با وجود اینکه این دو بازیکن به شکل حرفه‌ای در لیگ برتر بازی‌های تاثیرگذاری در تیم پرسپولیس انجام داده‌اند، اما در هنگام نقل و انتقالات به شکل غیر حرفه‌ای باعث شدند تا آبروی فوتبال ایران به بازی گرفته شود، دو بازیکنی که در باشگاه‌های مختلف به دنبال تیم بودند و در نهایت با تیم ریزه اسپور ترکیه به توافق رسیدند و به مدت دو سال قرارداد بستند.

در نقل و انتقالات اروپایی، بازیکنان بسیاری مورد توجه تیم‌های مختلف قرار گرفته‌اند، بازیکنی مانند پوگبا بازیکن فرانسوی باشگاه یوونتوس ایتالیا که هرساله مورد توجه تیم‌های مختلف جهان قرار گرفته و با وجود پیشنهادهای بسیاری به این بازیکن می‌شود، اما وی هرگز بدون اجازه باشگاه مورد نظر مزاکره‌ای با هیچ تیمی انجام نخواهد داد.

اصول حرفه‌ای فقط در سطح فنی بازیکن نیست بلکه بازیکنان ایرانی باید از اخلاق و منش حرفه‌ای نیز برخوردار شوند، تا اینگونه با حرف و حدیث و وعده‌های پوشالی آبروی فوتبال ایران در میان دیگر کشورها زیر سوال نرود.

[ منبع این خبر سایت برنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده