ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راز پرتاب‌های بلند کاپیتان ایسلند+تصاویر

پرتاب های دستی آرون گونارسون، کاپیتان قوی هیکل و ریشوی تیم ملی ایسلند، نقش مهمی در صعود این تیم به مرحله یک چهارم نهایی بازی ها داشته است. آفتاب‌‌نیوز :  گل تساوی بازی با انگلیس و گل اولی که در مقابل اتریش به ثمر رسید حاصل پرتاب های این بازیکن باشگاه کردیف سیتی در دسته دو لیگ انگلیس بود.
همین پرتاب های بلند بود که سال 2008 باشگاه دسته دومی کاونتری را مشتاق به استخدام گونارسون جوان کرد. وی در آن سال در مصاحبه راز پرتاب‌های بلند کاپیتان ایسلند+تصاویرای با سایت گل پرده از راز خود برداشت: "این حرکت فقط در بعد تکنیکی خلاصه می شود و با بازی هندبال رشد پیدا می کند. داشتن بازوهایی با دوبرابر حجم بازوهای من چیزی را عوض نمی کند. همه چیز بستگی به نحوه پرتاب شما دارد، نه به نیرویی که برای آن هزینه می کنید"   کاپیتان ایسلند مثل همه هموطنانش از کودکی فوتبال و هندبال بازی می کرد. خانواده گونارسون جواهری هم در تنها ورزش گروهی دارد که ایسلند را صاحب مدال در رقابت های بزرگ جهانی کرده است: نقره المپیک 2008 و برنز جام ملت های اروپای 2010 . برادر آرون، آرنور تور گونارسون، بال راست تیم ملی هندبال ایسلند است.
پس می توان درک کرد چرا همه اعضای تیم ملی فوتبال ایسلند از اینکه آرون در نهایت فوتبال را انتخاب کرده است خوشحالند: "هندبال در کشور ما خیلی مهم است و آرون در جوانی بازی می کرد. او نیز می توانست مثل برادرش آینده درخشانی در هندبال داشته باشد ولی خوشبختانه فوتبال را انتخاب کرد" این را عمر اسمارسون وابسته مطبوعاتی تیم می گوید. "خیلی ساده است، اگر شما بتوانید توپ را به داخل محوطه جریمه پرتاب کنید، پرتاب بلند مفید واقع می شود، مثل کرنر و شاید هم بهتر، چون زاویه ورود توپ متفاوت است."
برخی دیگر از بازیکنان هم هستند که اوت های دستی بلندی را به روی دروازه ارسال می کنند و گونارسون چیز جدیدی اختراع نکرده است. او فقط یک تخصص را دوباره مد کرد که دوری دلاپ ایرلندی و بازیکن استوک سیتی خبره آن در سال های 2000 بود.  روبرتو کارلوس هم بعضی وقت ها از این سلاح استفاده می کرد. روی یکی از پرتاب های این برزیلی بود که رائول، گل رئال مادرید را مقابل لورکوسن در فینال لیگ قهرمانان 2002 زد. بعضی ها حتی با حرکات آکروباتیک و یک سالتو قبل از پرتاب آنرا به اجرا می گذاشتند. دنی بروکس، استاد زبان انگلیسی و یک ژیمناست قدیمی با 49.78 متر، رکورددار پرتاب اوت دستی است.
به گزارش ورزش سه، روی هاجسون، قبل از بازی با ایسلند همه اینها را می دانست و کاملا خطرات ناشی از اینگونه پرتاب ها را شناسایی کرده و به شاگردانش هشدارداده بود: "آدم باید کور باشد که نبیند گونارسون سلاحی است در دست آنها. او فقط توپ را به داخل محوطه جریمه نمی اندازد، بلکه مسئول پرتاب اوت های نزدیک نقطه کرنر خودشان نیز هست و از آنجا توپ ها را تا خط میانی زمین پرتاب می کند."
راز پرتاب‌های بلند کاپیتان ایسلند+تصاویرراز پرتاب‌های بلند کاپیتان ایسلند+تصاویر
منبع: لوموند

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده