ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دوسوم ساکنان جنوب سودان گرسنه اند

تهران-ایرنا- گزارش های سازمان ملل و دولت سودان حاکی است: دو سوم ساکنان سودان جنوبی با گرسنگی و خطر قحطی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، مردم این کشور که در اثر درگیری های مسلحانه و جنگ با آشفتگی مواجه است در معرض خطر گرسنگی هستند و به رغم توافق برای پایان جنگ داخلی حدود پنج میلیون نفر از ساکنان سودان برای ادامه حیات به کمک های غذایی نیازمندند.
لام اکول وزیر کشاورزی این کشور در گزارشی که به تایید سازمان ملل نیز رسید، هشدار داد : نمی توان خطر بروز قحطی را بعید دانست.
جنگ داخلی در سودان در اواخر سال ۲۰۱۳ آغاز شد.
کارکنان آژانس های امدادرسانی از آن زمان تاکنون توانسته اند به مناطقی که با شرایط وخیم تری نسبت به سایر جاهای کشور مواجه بودند کمک رسانی کنند ولی درگیری بین گروه های شبه نطامی در این کشور همچنان ادامه داشته و وضعیت دشواری برای غیرنظامیان به وجود آورده است.
سازمان کشاورزی و خواروبار جهانی 'فائو' و صندوق کودکان سازمان ملل 'یونیسف' و برنامه جهانی غذا در بیانیه مشترکی اعلام کردند، نا امنی ت غذایی در سال جاری به سطح بی سابقه ای رسیده است.
این سازمان ها افزودند، حدود چهار میلیون و هشتصد هزار نفر در جنوب سودان یعنی بیش از دو سوم جمعیت این بخش در ماه های آینده با مشکل حاد کمبود مواد غذایی مواجه خواند بود و بیم بروز خطر قحطی و گرسنگی می رود.
شبک ۶۰۰۲ **1917

[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده