ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رد اصلاح قراردادهای اروپایی با توجه به نتیجه همه‌پرسی انگلیس توسط مرکل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  صدر اعظم آلمان امروز بعد از پایان نشست دو روزه بروکسل اصلاح قراردادهای اروپایی با توجه به رای انگلیسی‌ها برای خروج از این اتحادیه را رد کرد.

به گزارش  روزنامه "لایزیتر روند شای"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان این مسئله را رد کرده است که با توجه به رای انگلیسی ها برای خروج از این اتحادیه اصلاح قراردادهای اروپایی مد نظر قرار داده شود.

مرکل در این باره گفت: این قراردادها یک اساس بسیار بسیار خوب هستند.

وی که بعد از یک نشست دو روزه اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می گفت با نگاهی به معاهده لیسبون اروپایی گفت: ما واقعا اقدام غلطی را انجام می دهیم اگر بخواهیم دوباره بحث قرارداد اروپایی را شروع کنیم. پیمان لیسبون از انعطاف پذیری کافی برخوردار است تا به چالش های موجود پاسخ دهد.

صدر اعظم آلمان در پاسخ به این پرسش که آیا اتحادیه اروپا با ادغام و یکپارچگی بیشتر یا کم تر به جدایی انگلیس از این اتحادیه پاسخ می دهد گفت: مسئله یکپارچگی کم تر یا بیشتر مطرح نیست بلکه نتیجه مهم است.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم درخواست کرد که اتحادیه اروپا باید بعد از نه انگلیسی ها بدون تغییرات پیچیده قراردادهای خود را اصلاح کند.

این در حالی است که سران بسیاری  از کشورهای اروپایی از جمله اتریش خواستار اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا با توجه به نتایج همه پرسی انگلیس هستند.

[ منبع این خبر سایت انتخاب، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده