ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمک تسهیلاتی دولت تدبیر و امید به 163 طرح و بنگاه تولیدی استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل کمک های تسهیلاتی 2 هزار و 90 میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید به 163 طرح و بنگاه تولیدی این استان در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی چهارشنبه شب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای حمایت از واحدهای راکد و نیمه فعال استان وضعیت 135 پرونده را بررسی کرده و واحدهایی را که با تامین مالی به چرخه تولید بازمی گردند، به بانک های عامل معرفی کرد.
وی با بیان اینکه این حمایت ها در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد، افزود: ارزش تسهیلات پرونده واحدهای تولیدی معرفی شده یک هزار و 470 میلیارد ریال است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل عنوان کرد: فارغ از بدهی پیشین، برخی طرح های با شرایط خاص نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
او با اشاره به ثبت نام 280 واحد و پیش بینی ثبت نام 350 تا 400 واحد تولیدی در سطح استان اضافه کرد: تا کنون 200 مورد بررسی شده و تلاش می شود طی یک هفته سایر موارد نیز بررسی شود؛ با مشخص شدن نرخ سود تسهیلات، پرداخت ها امید است سریع تر صورت گرفته و رونق تولید و اشتغال را در سطح استان شاهد باشیم.
عاملی به نرخ سود 18 درصد عقود مبادله ای و مشارکتی اشاره کرد و همچنین گفت: برخی واحدها به واسطه تعرفه ای که بر روی برخی کالاها گذاشته شده بود، با مشکلاتی مواجه شدند که امید می رود طی هفته آینده به این واحدها نیز کمک هایی صورت گیرد.
وی ادامه داد: همچنین 28 طرح تولیدی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و بیشتر که با تزریق منابع تا پایان سال جاری می توانند به بهره برداری برسند، برای دریافت تسهیلاتی به ارزش 610 میلیارد ریال سرمایه ثابت به بانک ها معرفی شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل همچنین به تشکیل کنسرسیوم صادرات اشاره کرد و گفت: وظیفه این مجموعه تامین بسترها بود که در این زمینه از جمله می توان به خوشه های صنعتی لبنیات، فرش و پلاستیک اشاره کرد.
او افزود: چهار پهنه در حوزه معدن استان در دست مطالعه است از جمله پهنه قزل اوزن به وسعت یک هزار و 800 کیلومتر مربع که پس از مطالعات به 40 کیلومتر مربع نقاط امید بخش رسید و مطالعه ذخایر ارزشمند از نظر وزن و حجم آغاز می شود.
عاملی بیان کرد: پهنه یک هزار و 500 کیلومتر مربعی مشگین شهر به 110 کیلومتر مربع رسیده و بلوک ها مشخص شدند و مطالعات تفصیلی آغاز شده است.
وی اضافه کرد: پهنه باغرو با مساحت 800 کیلومتر مربع به 50 کیلومتر مربع رسیده و نمونه برداریو ایجاد چاهک و مطالعات اولیه در پهنه نیر- زرج آباد با یک هزار و 550 کیلومتر مربع در حال انجام است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل عنوان کرد: کمک به تجاری سازی طرح های دانش بنیان با همکاری مرکز رشد فناوری و پارک علم و فناوری از دیگر برنامه های در دست پیگیری است که در این راستا امید می رود 10 طرح امسال تجاری سازی شده و برای آنها جواز تاسیس صادر کنیم.
8123/6016

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده