ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هدایت جوانان به آموزش های مهارتی از هدف های مهم این سازمان است

اردبیل - ایرنا - قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: شناساندن فنی و حرفه ای به جوانان و افراد مختلف در جامعه با هدف ارایه آموزش های مهارتی مختلف از هدف های مهم این سازمان است.

به گزارش ایرنا ، رحمت الله رحمتی شامگاه چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان اردبیل افزود: علاوه بر افرادی که خود سراغ فنی و حرفه ای می آیند وظیفه داریم زمینه دریافت آموزش های مهارتی را برای سایر گروههای مردم به ویژه به آن گروه از جوانان که شاید از خدمات آموزشی کاربردی این سازمان آگاهی چندان نداشته باشند فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه هر اندازه کارگاهها و آموزشگاههای فنی و حرفه ای در کشور از جوانان علاقمند به فراگیری مهارت های مختلف پر باشند به خاطر کمک به رفع معضل بیکاری به نفع جامعه است از مدیران و مسوولان سایر ارگان ها در شهرستان ها خواست به روش های مختلف از جمله در سخنرانی هایشان مردم را با خدمات آموزشی ارایه شده در فنی و حرفه ای سراسر کشور آشنا کنند.
او به توجه به افزایش سطح کیفی آموزش ها در فنی و حرفه ای اشاره و اظهار کرد: از پیشنهادهای بخش خصوصی و دولتی در زمینه دریافت خدمات آموزشی از این سازمان استقبال می کنیم و تلاش بر این است با پایش مشاغل و حرفه
های مختلف سراغ آن دسته از مشاغلی برویم که امکان و میزان ایجاد اشتغال به واسطه آنها بالاست.
وی افزود: تلاش می شود روی اینگونه آموزش های مهارتی با استفاده از روش های آموزش مختلف مانند شبیه سازی و آموزش های مجازی بیش از پیش کار کنیم تا بتوانیم به اهداف عالی سازمان رسیده و به وظایف محوله به خوبی عمل کنیم.
رحمتی ، با اعلام اینکه حذف رشته های آموزشی موازی از برنامه های مورد تاکید سازمان فنی و حرفه ای است ادامه داد: در درجه اول آموزشگاههای آزاد از شریکان بزرگ ما در ارتباط با ارایه آموزش های مهارتی به حساب می آیند و سعی می کنیم زمینه حضور و فعالیت بیشتر و بهتر آنها را برای ارایه آموزش های استاندارد فراهم کنیم و در واقع ارایه آموزش های مهارتی بر عهده این قشر باشد و سازمان فنی و حرفه ای وظیفه آزمون و سنجش مهارت ها را انجام دهد.
قائم مقام آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان این مراسم با قدردانی از خدمات یونس ممی زاده ، مدیرکل قبلی اداره کل فنی و حرفه ای استان اردبیل محمد پورقلی را به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی کرد.
6019/6018

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده