ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

746 روستای استان اردبیل تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل از فراهم شدن شرایط برای برخوداری 746 روستای این استان از خدمات اینترنتی خبر داد.

به گزارش ایرنا، بهروز رزمی پنجشنبه شب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: واگذاری اینترنت به این تعداد از روستاهای استان از محل طرح یو. اس. او. در چارچوب برنامه های ابلاغی اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد که در 6 بند بوده و چهار بند آن در استان اردبیل قابل اجراست.
وی افزود: پیگیری پوشش 3ل نسل در همه شهرستان ها و توسعه 4ل در مرکز شهرستان ها از دیگر خدماتی است که در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی ارایه می شود.
رزمی بیان کرد: افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به 20 مگابیت در ثانیه، توسعه مرکز داده استان و توسعه شبکه توزیع محتوا، 2 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار الکترونیک با مشارکت بخش خصوصی، ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات و الکترونیکی کردن خدمات دولت از دیگر محورهای این برنامه است.
او اضافه کرد: ایجاد امکان دسترسی 41 درصد خانوارها به پهن باند، افزایش 2 برابری سرهت دسترسی مشترکین پهن باند، توسعه شبکه یک هزار و 434 کیلومتری فیبر نوری در استان، توسعه ظرفیت شبکه انتقال تا هشت ترابیت بر ثانیه، توسعه شبکه اینترنت بین الملل به یک ترابیت بر ثانیه، توسعه شبکه نسل سوم و بالاتر از 20 میلیون مشترک کنونی به 40 میلیون مشترک از دیگر برنامه هاست.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل گفت: هم اکنون چهار درصد خدمات دولت به صورت الکترونیک ارایه می شود که شامل پایگاه های اینترنتی اداره ها و سیستم ثبت نام دانشگاه هاست و به خصوص پس از افتتاح درگاه خدمات ملی دولت باید امسال به 20 درصد رسیده و تا پایان برنامه ششم توسعه نیز سالانه 20 درصد افزایش یابد.
8123/6016

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده