746 روستای استان اردبیل تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل از فراهم شدن شرایط برای برخوداری 746 روستای این استان از خدمات اینترنتی خبر داد.

به گزارش ایرنا، بهروز رزمی پنجشنبه شب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: واگذاری اینترنت به این تعداد از روستاهای استان از محل طرح یو. اس. او. در چارچوب برنامه های ابلاغی اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد که در 6 بند بوده و چهار بند آن در استان اردبیل قابل اجراست.
وی افزود: پیگیری پوشش 3ل نسل در همه شهرستان ها و توسعه 4ل در مرکز شهرستان ها از دیگر خدماتی است که در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی ارایه می شود.
رزمی بیان کرد: افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به 20 مگابیت در ثانیه، توسعه مرکز داده استان و توسعه شبکه توزیع محتوا، 2 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار الکترونیک با مشارکت بخش خصوصی، ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات و الکترونیکی کردن خدمات دولت از دیگر محورهای این برنامه است.
او اضافه کرد: ایجاد امکان دسترسی 41 درصد خانوارها به پهن باند، افزایش 2 برابری سرهت دسترسی مشترکین پهن باند، توسعه شبکه یک هزار و 434 کیلومتری فیبر نوری در استان، توسعه ظرفیت شبکه انتقال تا هشت ترابیت بر ثانیه، توسعه شبکه اینترنت بین الملل به یک ترابیت بر ثانیه، توسعه شبکه نسل سوم و بالاتر از 20 میلیون مشترک کنونی به 40 میلیون مشترک از دیگر برنامه هاست.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل گفت: هم اکنون چهار درصد خدمات دولت به صورت الکترونیک ارایه می شود که شامل پایگاه های اینترنتی اداره ها و سیستم ثبت نام دانشگاه هاست و به خصوص پس از افتتاح درگاه خدمات ملی دولت باید امسال به 20 درصد رسیده و تا پایان برنامه ششم توسعه نیز سالانه 20 درصد افزایش یابد.
8123/6016

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «746 روستای استان اردبیل تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX