ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هزار و 600 هکتار از زمین های گلستان نیازمند انجام عملیات آبخیزداری است

گرگان - ایرنا - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با تاکید بر لزوم اختصاص هر چه زودتر بودجه مرتبط با مهار سیلاب در این استان گفت: هزار و 600 هکتار از مناطق کوهستانی این خطه نیازمند انجام عملیات آبخیزداری است تا از تکرار سیلاب های مرگبار مانند سال 80 جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ابوطالب قزلسفلو چهارشنبه در کارگروه کشاورزی استان گلستان در گرگان اظهار کرد: پس از وقوع سیل سال 80 قرار بود دولت 1800 میلیارد ریال برای اجرای طرح های پیشگیرانه به استان های گلستان ، سمنان و خراسان شمالی اختصاص دهد اما با گذشت سال ها از تصویب آن فقط بخش کمی تخصیص یافت.
وی افزود: در سال های اخیر باران های رگباری خطر بروز سیل را بیشتر از همیشه کرده است که باید با اجرای طرح هایی مانند افزایش جنگل ها این خطر را تا حد زیادی کاهش دهیم.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: اگر برنامه های درستی برای چگونگی استفاده و بهره برداری از بارش های رگباری داشته باشیم می توانیم این تهدید بالقوه را به فرصتی مناسب برای افزایش ذخیره منابع آبی تبدیل کنیم.
قزلسفلو کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان برای مقابله با مشکلاتی مانند زمین خواری دانست و گفت: در برخی مناطق مانند گنبد این مشکلات حادتر است بطوریکه شاید برای حل مقطعی آن سرجنگلبانی برخی مناطق را با یکدیگر ادغام کنیم.
وی بیان کرد: روزانه با 6 مورد آتش سوزی در جنگل های استان گلستان مواجهیم اما با تلاش فراوان و ایثارگرانه جنگلبانان دامنه آن گسترش نمی یابد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری بر لزوم فراهم کردن امکانات مرتبط با مهار آتش سوزی جنگل در گلستان تاکید کرد و گفت: در زمان حاضر حوزه جنگل روستای زیارت حساس ترین حوزه آتش استان گلستان است که برای در امان ماندن از خطر بروز آتش سوزی باید امکانات لازم و مدرن مقابله با آن را فراهم کنیم.
3091/6203

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده