ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهلت دو ماهه برای استاندارد سازی آسانسورهای دستگاه های دولتی

زنجان - ایرنا - معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: با توجه به غیر استاندارد بودن آسانسور اغلب اداره های دولتی، اداره کل استاندارد موظف است ظرف دوماه در صورت استاندارد نبودن، آسانسورهای این دستگاه ها را پلمپ کند.

جواد رحمتی روز چهارشنبه در نخستین جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات افزود: بر اساس گزارش اداره کل استاندارد از 50 بازدید این اداره کل از آسانسور دستگاه های دولتی تمام آسانسورها غیر استاندارد بوده و شش آسانسور نیز از این تعداد در وضعیت بحرانی قرار دارند.
وی با بیان اینکه آسانسور با جان و سلامت استفاده کنندگان از آن به طور مستقیم مرتبط است، اظهار کرد: این آمار نشان می دهد باید با همت تمام دستگاه ها، روند استانداردسازی آسانسورها که اهمیت بالایی دارد، از سرعت زیادی برخوردار باشد.
رحمتی درباره استاندارد نبودن تجهیزات مهم مرتبط با جان مردم به خصوص در اداره های دولتی گفت: این گونه موضوع ها به هیچ عنوان قابل اغماض نیست و دستگاه ها باید با داشتن حساسیت های لازم به این مسئله، از تحمیل هزینه مضاعف بر بیت المال جلوگیری کنند.
معاون عمرانی استاندار زنجان بیان کرد: چرخه ساخت و ساز اشتباه است که آسانسور در ساختمان ها در مرحله آخر نصب می شود و باید پروسه صحیح نصب در ساختمان ها دوباره تعریف گردد تا شاهد مشکلات این چنینی نباشیم، چرا که استاندارد سازی از واجبات ساخت است و باید رعایت شود.
وی درباره واژه خدمات در عنوان این کارگروه گفت: باید مشخص شود کدام خدمات و کدام حوزه ها از نظر اداره کل استاندارد نیاز به استاندارد سازی دارد تا از کلی گویی پرهیز شود.
3216/6085

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده