ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تظاهرات 200 هزار نفری مخالفان طرح اصلاح قانون کار در فرانسه

صدها نفر از مخالفان طرح اصلاح قانون کار در فرانسه روز سه‌شنبه برای چندمین بار متوالی در سراسر فرانسه تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  بنابر اعلام کنفدراسیون عمومی کار فرانسه، حدود 200 هزار نفر از مخالفان قانون کار در فرانسه دیروز سه‌شنبه بار دیگر به منظور اعلام اعتراض خود به اصلاح قانون کار در سراسر کشور تظاهرات کردند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، اعلام مشارکت 200 هزار نفری مخالفان قانون کار در این تظاهرات از سوی کنفدراسیون عمومی کار در حالیست که پلیس فرانسه شمار شرکت کنندگان در این تظاهرات را 64 هزار نفر اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، در جریان تظاهرات روز گذشته که در پاریس و شهرهای دیگر فرانسه برگزار شد؛ 81 نفر از سوی نیروهای پلیس دستگیر شدند.

بازداشت این افراد در حالیست که در تظاهرات پیشین مخالفان اصلاح قانون کار که در روز 23 ژوئن جاری برگزار شد، حدود 113 نفر دستگیر شده بودند.

بنابر اعلام رادیو بین‌المللی فرانسه، تظاهرات روز سه‌شنبه یازدهمین تظاهراتی بوده که تاکنون از سوی مخالفان قانون کار در فرانسه برگزار شده و در پاریس، پلیس شمار تظاهرکنندگان را 15هزار نفر اعلام کرده در حالیکه سندیکاها ادعا کرده‌اند که 55 هزار نفر در تظاهرات پایتخت حضور یافته بودند.

تظاهرات روز گذشته درمیان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و نزدیک به 2500 پلیس امنیت محل تظاهرات را به عهده داشتند و نیروهای پلیس برای پیشگیری از درگیری‌های احتمالی، 27 نفر را در بازرسی‌ها در محل آغاز تظاهرات در میدان باستیل دستگیر کردند.

دولت سوسیالیست فرانسه هدف خود را از تغییر قانون کار برانگیختن بنگاه‌های اقتصادی به استخدام و جذب بیشتر جوانان و جلوگیری از گسترش بیکاری در این کشور اعلام کرده است.

دولت فرانسه از طرح اصلاحات جنجال برانگیز خود دفاع کرده و آن را در راستای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی بیشتر دانسته است؛ اما اتحادیه‌‌ها معتقدند که اصلاحات پیشنهادی دولت زمینه اخراج کارکنان را برای شرکت‌های که مشکلات مالی دارند، تسهیل می‌کند و تنها به نفع کارفرماهاست و موجب متزلزل‌تر شدن جایگاه کارکنان و کارگران مؤسسات دولتی و خصوصی شده و وضعیت شاغلان را شکننده‌تر می‌کند.

[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرگزاری بسیج، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده