ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار نسبت به افزایش جنگ نرم ‌دشمنان علیه جوانان و ایران‌/توجه ویژه مسئولان به حوزه رسانه و فرهنگ/تقدیر از افتتاح دفتر خبرگزاری تسنیم در شرق استان گلستان

1
‌د‌فتر خبرگزاری تسنیم در شرق استان گلستان با حضور فرماندار گنبدکاووس، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران شهرستان و خبرگزاری تسنیم افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، در مراسمی با حضور معاون استاندار گلستان، فرماندار گنبدکاووس، نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، علما و فرهیختگان، مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از اصحاب رسانه، اعضای خانه مطبوعات استان‌ و نخبگان، دفتر خبرگزاری تسنیم در در شرق استان گلستان افتتاح شد.

*فرماندار گنبدکاووس: ‌وظیفه رسانه‌ها بسیار سنگین، پر‌اهمیت و ظریف است

‌فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در این مراسم  با بیان اینکه تأثیر خبر کمتر از تأثیر جنگ سخت نیست، گفت: ‌امروزه هر جا قرار است جنگی اتفاق بیفتد پیش از آن با بمباران خبری افکار عمومی را به آن سمت منحرف کرده و با جنگ رسانه‌ها به هدف خود می‌رسد.

‌محمدی حمیدی‌ اظهار داشت: عصر کنونی عصر اطلاعات است و هر کس که اطلاعات لازم را داشته باشد به نوعی می‌تواند حکومت کند و امروز با گردش اطلاعات و خبر حتی حکومت‌ها را می‌توان جابه‌جا کرد.

وی با بیان اینکه تأثیر خبر به حدی مهم و تأثیرگذار است که کمتر از تأثیر جنگ سخت نیست، افزود: ‌امروزه هر جا قرار است جنگی اتفاق بیفتد پیش از آن با بمباران خبری افکار عمومی را به آن سمت منحرف کرده و با جنگ رسانه‌ها به هدف خود می‌رسد.

حمیدی ادامه داد: در زمانی که در دنیا افکار عمومی به راحتی به بازی گرفته می‌شود خبرنگاران ‌در حوزه داخلی  و خارجی هزینه می‌کنند‌ تا واقعیت‌ها را در جامعه منعکس کنند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه وظیفه رسانه‌ها بسیار سنگین، پر‌اهمیت و ظریف است، تصریح کرد:‌ بسیار خوشحالیم که ‌‌دفتر خبرگزاری تسنیم در شرق استان گلستان به مرکزیت ‌شهرستان گنبدکاووس افتتاح شد تا ‌شاهد بروز و ظهور اخبار درست و بیشتر از حوزه شرق استان باشیم.

*رئیس تبلیغات اسلامی گنبدکاووس: وظیفه خبرنگاران تقویت نظام و ایجاد آرامش در جامعه است‌

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: وظیفه خبرنگاران به عنوان یک قطب کاری کشور تقویت نظام و ایجاد آرامش در جامعه است.

‌حجت‌الاسلام علی فتحی ‌اظهار داشت: اصحاب رسانه چشم نظام هستند و بهترین رسانه در نظام جمهوری اسلامی ایران رسانه‌ای است که اخبار عمیق، درست و منصفانه تولید کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس افزود: رسانه‌ای موفق است که دوام داشته باشد و رسانه‌‌ای دوام خواهد داشت که صادقانه و منصفانه گام بردارد.

وی با اشاره به انتقاد‌ برخی از رسانه‌ها ادامه داد: ما با انتقاد مخالف نیستیم ولی انتقادی درست و صحیح است که خروجی و منفعت آن به نفع مردم و نظام باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه شهرستان گنبدکاووس با وجود اهل تشیع و تسنن پایتخت وحدت جهان اسلام است، گفت: ‌مسئولان این شهرستان برنامه‌های خوبی را در سطح کلان اجرا کرده‌اند و وظیفه خبرنگاران به عنوان یک قطب کاری کشور تقویت نظام و ایجاد آرامش در جامعه است.

*عضو خانه مطبوعات‌ گلستان: دفتر خبری تسنیم در گنبدگاووس اقدامی ارزشمند و مهم برای منطقه شرق گلستان است

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان نیز در این مراسم گفت: دفتر خبری تسنیم در گنبدگاووس اقدامی ارزشمند و مهم برای منطقه شرق گلستان است.

‌عبدالقیوم آق‌آتابای ‌اظهار داشت: مطبوعات و خبرنگاران جزو تأثیرگذارترین افراد جامعه هستند و می‌توانند در حوزه‌های مختلفی چون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره مؤثر باشند.

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان افزود: راه‌اندازی خانه مطبوعات در جهت رفع مشکلات صنفی خبرنگاران است و ما اعضای هیئت مدیره باید بتوانیم در این مسیر موفق عمل کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: با توجه به ‌ظرفیت‌های موجود شهرستان از جمله ثبت برج قابوس، وجود مرز مشترک با ترکمنستان و ... افتتاح نخستین دفتر در خبرگزاری‌ها توسط خبرگزاری تسنیم می‌تواند نام گنبد را بزرگ کرده و مرکز خبری بسیار مناسبی در این منطقه باشد.

*مدیرکل استان‌های خبرگزاری تسنیم:"برقراری عدالت خبری" رویکرد دفاتر استانی تسنیم است

مدیرکل استان‌های خبرگزاری تسنیم نیز با تاکید براینکه "برقراری عدالت خبری" رویکرد دفاتر استانی تسنیم در سراسر کشور است، گفت: "مردم‌محوری" و توجه به دغدغه‌های مردم در سراسر کشور رویکرد اصلی تسنیم در اخبار استانی است.

سیدعلی میررضوی اظهار داشت: از سال 91 خبرگزاری تسنیم فعالیت خود را در کشور آغاز کرد و در فاصله کمتر از یکسال به مرور زمان دفاتر استانی افتتاح شدند به‌گونه‌ای که در حال حاضر دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم در 31 استان مشغول به فعالیت هستند.

وی ضمن اشاره به انتشار بالغ بر 1000 خبر در طول شبانه‌روز در خبرگزاری تسنیم گفت: از این تعداد، حدود نیمی از اخبار مربوط به دفاتر استانی خبرگزاری است، البته در این بین نباید از فعالیت دفاتر شهرستان‌های خبرگزاری تسنیم با حضور نیروهای جوان و انقلابی غفلت کرد چراکه بخش اعظمی از آمار اخبار و فعالیت‌ها مربوط به این دفاتر است.

مدیرکل استان‌های خبرگزاری تسنیم با تاکید براینکه "برنامه‌محوری" از اولویت‌های کاری این خبرگزاری در دفاتر استانی است، خاطرنشان کرد: سرعت بالا، کیفی‌بودن اخبار، دقت و صحت اخبار از اولویت‌های تسنیم است ضمن اینکه باید در پوشش اخبار نهادهای مختلف با دید یکسان نگریسته شود.

وی با اشاره به فعالیت دفاتر رسمی خارجی این خبرگزاری بیان کرد: در سال 95 به‌دنبال این هستیم که دفاتر ویژه خبرگزاری تسنیم را در سراسر کشور فعال‌ کنیم. در این راستا تاکنون دفتر ویژه خبری در بیت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و شهرستان کاشان راه‌اندازی شده و به مرور زمان دیگر دفاتر ویژه خبری نیز افتتاح می‌شود.

میررضوی پرداخت ویژه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی را در اخبار استان‌های خبرگزاری تسنیم مورد توجه قرار داد و گفت: در این راستا از چند ماه گذشته چندین دغدغه اصلی ولی امر مسلمین جهان را همچون حاشیه‌نشینی، وضعیت اقتصادی و رکود در واحد‌های تولیدی و صنعتی کشور، فاجعه خونین منا و توجه به خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای فاطمیون در خبرگزاری تسنیم به‌صورت "پرونده ویژه" دنبال کرده‌ایم تا گامی هرچند کوچک در مسیر تبیین دغدغه‌های مقام معظم رهبری برداشته باشیم.

وی در ادامه رویکرد دفاتر ویژه خبری خبرگزاری تسنیم در استان‌های کشور را مردم‌محوری و بررسی دغدغه‌های مردم به‌ویژه در مناطق محروم عنوان کرد و افزود: مدیران دفاتر ویژه خبری با هماهنگی مدیران دفاتر استانی باید تلاش می‌کنند تا فراتر از آنچه در مراکز استان‌ها رخ می‌دهد، عدالت خبری را در سطح مناطق مختلف کشور برقرار و رویدادهای خبری را پیگیری کنند.

مدیرکل استان‌های خبرگزاری تسنیم ضمن تاکید بر توجه ویژه به منویات مقام معظم رهبری در اخبار خبرگزاری تسنیم، بر رویکرد تسنیم در جریان‌سازی در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تاکید و خاطرنشان کرد: تسنیم می‌خواهد در شرایط فعلی جریان‌ساز باشد، تسنیم پای صحبت مردم می‌نشیند و می‌خواهد این فعالیت را در کشور ترویج دهد.

میررضوی در بخش پایانی سخنانش هدف از راه‌اندازی دفتر خبرگزاری تسنیم در شرق استان گلستان را وحدت بین اهل تشیع و اهل تسنن و وجود توسعه اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری برشمرد و گفت: ظرفیت‌های بسیار مهم شهرستان گنبدکاووس ما را در راه‌اندازی این دفتر ترغیب کرد تا انشاءالله دفتر شرق نیز در کنار دفتر استانی این خبرگزاری در توسعه حوزه‌های مختلف نقش بسزایی ایفا کند.

*فرمانده سپاه گنبدکاووس: جنگ نرم ‌به شدت جوانان و کشورمان را تهدید می‌کند

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس نیز در حاشیه مراسم افتتاح دفتر خبرگزاری تسنیم در‌ شرق استان گلستان در شهرستان گنبدکاووس در دیدار مسئولان خبرگزاری تسنیم در دفتر فرماندهی سپاه شهرستان گنبدکاووس گفت: در حال حاضر جنگ نرم به شدت جوانان و کشورمان را تهدید می‌کند بنابراین اگر می‌خواهیم در حوزه تهاجم فرهنگی دشمنان به موفقیت برسیم باید نسبت به حوزه فرهنگ حساس‌تر باشیم.

علی لشکربلوکی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در جامعه ‌ایفا می‌کنند، اظهار داشت: ‌‌اگر می‌خواهیم در حوزه فرهنگ و جنگ نرم به موفقیت ‌برسیم باید حوزه رسانه و فرهنگ را قوی کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور برخی مسئولان نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند، افزود: ‌در حال حاضر جنگ به شدت جوانان و کشورمان را تهدید می‌کند بنابراین اگر می‌خواهیم در حوزه تهاجم فرهنگی دشمنان به موفقیت برسیم باید نسبت به حوزه فرهنگ حساس‌تر باشیم.

لشکربلوکی با برشمردن نقش رسانه در این حوزه ادامه داد: حوزه رسانه و مطبوعات باید به قدری قوی عمل کند که در سنین و اشکال مختلف باعث جذابیت شود‌.

وی با اشاره به ایجاد نمایندگی خبرگزاری تسنیم در کشورهای منطقه، این اقدام را ارزشمند دانست و گفت: ‌ ‌خبرگزاری تسنیم در ‌‌کنار توجه ویژه به حوزه جنگ نرم، ‌هدف‌‌گذاری اقتصادی و بیداری اسلامی را نیز ‌در دستور کار قرار دهد.

*امام جمعه گنبدکاووس: خبرنگاران صداقت در گفتار و رفتار را سرلوحه کارهایشان‌ قرار دهند‌

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس نیز در دیدار مسئولان ‌خبرگزاری تسنیم که در دفتر امام جمعه برگزار شد،گفت: قلم، زبان و نگارش شما خبرنگاران باید در جهت رضای خداوند باشد و ‌صداقت در گفتار و رفتار را سرلوحه کار خود قرار دهید.

‌حجت‌الاسلام محمدحسن سبحانی ‌اظهار داشت: ‌مهم‌ترین شاخص در حوزه اطلاع‌رسانی در هر زمینه‌ای صداقت در گفتار، رفتار و امانت‌داری است.

و‌ی با بیان اینکه خبرنگار باید با دقت تمام واقعیات را منعکس کند، افزود: امروز اطلاع‌رسانی نقش بسیار ویژه‌ای در بهبود شرایط هر استان و شهرستان دارد بنابراین خبرنگاران باید تلاش کنند واقعیت‌های شهرستان گنبدکاووس و شرق استان گلستان را به گوش مسئولان برسانند.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: ‌قلم، زبان و نگارش شما خبرنگاران باید در جهت رضای خداوند باشد و ‌صداقت در گفتار و رفتار را سرلوحه کار خود قرار دهید.

به گزارش تسنیم، در این مراسم خانم فاطمه عبدی به‌ عنوان مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در شرق استان گلستان معرفی شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده