ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استانداردسازی خدمات در استان زنجان مغفول مانده است

استاندارد
معاون استاندار زنجان با اشاره به اینکه بخش استانداردسازی خدمات مغفول مانده است، گفت: باید کیفیت خدمات اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی برای توسعه بخش اقتصادی ارتقا یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جواد رحمتی امروز در جلسه کارگروه استانداردسازی وارتقای کیفیت کالا و خدمات اظهار داشت: بخش استانداردسازی خدمات در حوزه فعالیت بخش‌های مختلف مغفول مانده و تاکنون بیشتر بر کیفیت کالاها تمرکز شده است.

وی با تأکید بر تعریف و تدوین استانداردهای خدماتی ابراز کرد: باید فعالیت سازمان‌ها، نهادها، دستگاه‌های دولتی و فعالیت‌های اجتماعی بر اساس معیارهای خاصی برنامه‌ریزی و اجرا شود.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه برخی از مردم از خدمات شهرداریها ناراضی هستند، گفت: اگر خدمات شهرداری بر اساس معیارهای مشخص انجام شود و برای مثال مدت صدور پروانه ساختمانی، مدارک مورد نیاز آن و سایر موارد به طور دقیق مشخص باشد، فعالیت سازمان‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌گیرد.

وی ابراز کرد کرد: دستگاه‌های اجرایی و اصناف با احصای نوع فعالیت‌ها و اقدامات خود، معیارهای دقیق خدمات‌رسانی به مشتریان را به کمیته‌های استانداردسازی ارائه دهند تا پس از تصویب در سطح استان اجرایی شود.

رحمتی تحقق استانداردسازی خدمات در استان زنجان را کاری ارزشمند و ماندگار عنوان کرد و افزود: ارتقای کیفیت خدمات به ویژه در بخش‌های اجتماعی می‌تواند به فعالیت‌های اقتصادی نیز کمک و حضور سرمایه‌گذاران در استان را تسهیل کند.

وی استانداردسازی خدمات دستگاه‌های دولتی و سایر نهادها را معیاری برای ارزیابی عملکرد آنها دانست و گفت: با این اقدام میزان رفتار دستگاه‌ها با شاخص خاصی سنجیده می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان در مورد ایمنی و کیفیت آسانسورها بیان کرد: نصب آسانسور در ساختمان‌ها معمولا در مراحل پایانی کار انجام می‌شود که این موضوع پافشاری بهره‌برداران ساختمان برای استفاده از آسانسور پیش از اخذ گواهینامه‌های لازم را به دنبال دارد و این فرآیند نادرست باید اصلاح شود.

وی با تأکید بر اینکه اخذ استاندارد آسانسورها قابل چشم‌پوشی نیست، ابراز کرد: باید فرآیند تولید، خرید، تجهیز، نصب و بهره‌برداری از آسانسورهای با سختگیری استانداردسازی شود تا پس از استفاده هزینه‌های اضافی برای نگهداری از آنها تحمیل نشود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده