ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خرید 2 میلیاردی ارشاد از ناشران حاضر در بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب

چهارمین روز بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران
قائم مقام بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از خرید دو میلیارد تومانی کتاب از ناشران حاضر در این دوره نمایشگاه خبر داد.

امیرمسعود شهرام‌نیا، قائم مقام بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جزئیات خرید کتاب از ناشران در بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران گفت: مبلغی که برای این کار در نظر گرفته شد، تقریباً مبلغ نصف اجاره غرفه‌داران است. در مورد غرفه‌های کوچک این مبلغ بیشتر است و به دیگر عبارت، درصد بیشتری از اجاره غرفه را تشکیل می‌دهد و برای غرفه‌های بزرگ این مبلغ کم‌تر در نظر گرفته شده است. سعی شد در این رابطه به ناشران کوچک‌تر توجه بیشتری شود.

وی از خرید تقریباً دو میلیارد تومانی کتاب از ناشران حاضر در بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب خبر داد و یاداور شد: کار خرید را هم شورای خرید کتاب وزارت ارشاد با همان ملاک‌هایی که برای این شورا به منظور خرید کتاب وجود دارد، انجام داده است. 

طرح خرید حمایتی کتاب از ناشران برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب اجرا شد. برای این منظور جدولی براساس متراژ غرفه‌ها و میزان خرید کتاب از آن ناشران تدوین شد. بر اساس این جدول از غرفه‌های زیر 20 متر تا سقف 70 درصد هزینه غرفه‌، 20 تا 40 متر 60 درصد هزینه‌ غرفه، 40 تا 60 متر 50 درصد هزینه‌ غرفه، 60 تا 80 متر 40 درصد هزینه‌ غرفه و 80 تا 100 متر 30 درصد هزینه غرفه کتاب خریداری شده است. از غرفه‌های بالای 100 متر نیز به میزان  20 درصد هزینه غرفه کتاب خریداری شده است. بیشتر کتاب‌های خریداری شده قرار است برای کتابخانه‌های مدارس و کتابخانه‌های روستایی ارسال شود.

تمامی ناشران خصوصی غرفه‌دار در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که هنوز حواله خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت نکرده‌اند، فرصت دارند تا پایان تیرماه با مراجعه به دفتر صدور حواله‌های نمایشگاهی نسبت به دریافت حواله‌ خرید کتاب اقدام کنند.

ناشران مورد اشاره می‌توانند با مراجعه به ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه دوم، اتاق 249 حواله خرید کتاب خود را دریافت کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 38512231 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده