ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نعمت‌زاده: اوضاع صنعت رو به بهبود است

وزیر صنعت با بیان اینکه اوضاع صنعت در کشور رو به بهبود است، گفت: تقاضای این بخش اختصاص ۳ درصد از کل آب کشور به واحدهای تولیدی و صنعتی است. خبرگزاری مهر: محمدرضا نعمت‌زاده گفت: خوشبختانه در  بخش صنعت، ‌معدن و تجارت کشور ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناسبی وجود دارد که با حمایت لازم باید فضای کشور را به سمت و سوی فضای تولید بیش از پیش سوق داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: درست است که واحدهای تولیدی با مشکلاتی همراه هستند که ضرورت هموارسازی آنها و حمایت بیشتر را می‌طلبد؛ اما خود واحدهای تولیدی و تجاری نیز باید بیش از گذشته  تلاش کنند.

وی با بیان اینکه کمتر از ۲ درصد آب کشور در  بخش صنعت مصرف می‌شود، تصریح کرد: مصرف خانوار و بخش کشاورزی از جمله اولویت‌ها محسوب می‌شوند؛ اما تقاضای وزارت صنعت این است که تا ۳درصد آب کشور، به بخش صنعت اختصاص داده شود.

نعمت‌زاده با تاکید بر ضرورت هدایت منابع مالی و تسهیلات به سمت صنعت و تولید گفت: فضای عمومی صنعت کشور رو به بهبود است؛ اما در عین حال از سازمان امور مالیاتی کشور، ‌سازمان تامین اجتماعی و  سیستم بانکی می‌خواهیم تا در جهت حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی و صنعتی کمک کنند.

وی، کمبود نقدینگی را از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا سهم منابع مالی و تسهیلات بانکی را به سمت صنعت و تولید هدایت کنیم؛ چراکه به اشتغال‌زایی و بهبود تولید می‌انجامد و در این راستا از بانک مرکزی می‌خواهیم تا تا بیش از گذشته به کمک این بخش از اقتصاد کشور بیاید.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده