وزیر جهاد کشاورزی: به خودکفایی گندم رسیده‌ایم

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به روند خوب تولید و برداشت گندم گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون بیش از 5 میلیون تن گندم از کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری شد. خبرگزاری فارس: محمود ججتی در حاشیه دیدار با رئیس رسانه ملی با اشاره به رشد 20 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته گفت: از ابتدای آغاز برداشت گندم تاکنون 5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، وی افزود:‌ با روندی که در تولید و برداشت گندم دیده می شود، تراز تولید و مصرف کشور مثبت شده است و نیاز کشور به گندم را تامین کرده و باید گفت به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی با اشاره به طرح هایی درباره افزایش تولید و بهره وری گفت: باتوجه به این طرح ها، به ویژه از محل صرفه جویی در زمینه اراضی،با افزایش بهره وری گندم در واحد سطح، سطح اراضی مورد نظر از پارسال به کشت کلزا و دانه‌های روغنی اختصاص یافته است و امید است در آینده شاهد افزایش روز به روز تولید روغن در داخل کشور باشیم و از وضع اسفبار کنونی نجات یابیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت امسال محصولات کشاورزی نیز گفت: با لطف خدا و تلاش بی وقفه تولیدکنندگان سال خوبی داشته‌‌ایم، ضمن اینکه به جز چند استان که از خشکسالی رنج می برند وضعیت آبی خوبی داریم و سردرختی‌ها و میوه های بهاره و تابستان وضعیت خوبی داشته اند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر جهاد کشاورزی: به خودکفایی گندم رسیده‌ایم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX