ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمریکا: حمایت ایران از حزب‌الله مانع از بازگشت به بازارهای جهانی شده است

دولت آمریکا به ایران توصیه کرده از حمایت از گروه‌هایی مانند حزبالله لبنان خوداری کند تا بتواند از همکاری مالی جهانی برخوردار شود. آفتاب‌‌نیوز : سیدحسن نصرالله به تازگی گفته بود که حزب الله لبنان همه بودجه هایش را از ایران دریافت می کند.
در پی سخنان حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان که گفته بود تمامی منابع مالی و تجهیزات نظامی خود را از ایران دریافت می‌کند، اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید گفت که دولت آمریکا از این موضوع اطلاع داشته که "بودجه حزب الله، درآمد، مخارج، همه آنچه که می‌خورد و می‌نوشد، اسلحه و موشک‌های آن همگی از سوی جمهوری اسلامی ایران تامین می‌شود."
سخنگوی کاخ سفید که با خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: "ایران از تروریسم حمایت می‌کند و ما می‌دانیم ایران از حزب‌الله حمایت می‌کند و شدیدترین و جدی‌ترین تحریم‌ها را هم به همین دلیل علیه ایران به اجرا گذاشته‌ایم." 
وی افزود: "برای ایرانیان مهم است که درک کنند که رفتار خود آنان است که چنین عواقبی در پی دارد."  کاخ سفید انتقاد مقامات جمهوری اسلامی از کُندی روند بازگشت ایران به صحنه اقتصاد جهانی در پی دستیابی به توافق هسته‌ای - برجام - را یادآور شد و آن را با اقداماتی مانند حمایت از حزب‌الله لبنان مرتبط دانست. 
وی گفت: "ما اخیرا در مورد نگرانی ایران در زمینه دسترسی به بازارهای جهانی با آنان گفتگوهایی داشتیم. واقعیت این است که فعالان بازار مالی جهان به رفتار ایران نگاه می‌کنند و اگر ببینند ایران به تامین مالی تروریسم و تامین منابع مورد نیاز حزب‌الله ادامه می‌دهد، این روش تبعاتی دارد زیرا فعالان مالی نمی‌خواهند با کشوری وارد معامله شوند که به این قبیل کارها دست می‌زند."  سخنگوی کاخ سفید به ایران توصیه کرد که رویه خود را تغییر دهد و گفت: "در نتیجه، ما از ایران دعوت می‌کنیم که به چنین روشی پایان دهد نه تنها به خاطر اینکه برای امنیت ملی ما خوب نیست، بلکه به این دلیل که ابدا به نفع خود آنان هم تمام نمی‌شود." 
او افزود: "اگر ایران در نظر دارد همچنان از حزب‌الله حمایت کند، حزب الله همچنان به منابع مالی دسترسی خواهد داشت و به همین دلیل هم مهم است بدانیم که اگر ایران می‌خواهد به بازارهای جهانی دسترسی یابد، باید رفتار خود را اصلاح کند." 
در پاسخ به سئوالی در مورد اقداماتی که آمریکا می‌تواند جهت جلوگیری از انتقال پول ایران به گروه حزب‌الله صورت دهد، سخنگوی کاخ سفید گفت: "ما به استفاده از همان ابزاری که در اختیار داریم شامل تحریم‌ها ادامه می‌دهیم تا بر این گروه فشار وارد آوریم زیرا ما این گروه را یک سازمان تروریستی خارجی می‌دانیم."  سخنگوی کاخ سفید گفت که به اعتقاد دولت آمریکا، تحریم‌هایی که علیه حزب‌الله لبنان، شبکه‌ها، شرکت‌ها، موسسات و سایر نهادهای مرتبط با آن طی یک سال گذشته به اجرا گذاشته شده کاملا موثر بوده است و افزود: "نظام تحریم که اوایل سال جاری تصویب شد بر فشارهای قبلی افزوده و جوی را در سراسر جهان ایجاد کرده که نهادهای مالی گروه حزب‌الله را از نهادهای خود اخراج کرده‌اند." 
دولت آمریکا گروه حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی می‌داند.
 بخشی از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران نیز به اتهام "حمایت دولتی از تروریسم" شامل گروه حزب‌الله لبنان و برخی دیگر از سازمان‌های تندرو منطقه ارتباط دارد که با وجود دستیابی به برجام، همچنان برجاست.  هفته گذشته، نهاد موسوم به "نیروی ویژه اقدام مالی" در دولت آمریکا که وظیفه آن تدوین ضوابط مقابله با تامین مالی اقدامات تروریستی است تصمیم گرفت ایران را همچنان در فهرست سیاه خود نگه دارد. 
چند کشور دیگر از جمله فرانسه، استرالیا، کانادا، هلند و اسرائیل نیز حزب الله‌لبنان را سازمان تروریستی می‌دانند در حالیکه بریتانیا تنها شاخه نظامی این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. 
در سال جاری میلادی، شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس نیز حزب‌الله لبنان را سازمان تروریستی اعلام و کمک مالی به آن را غیرقانونی اعلام کردند.  اخیرا مراجع عالی قضایی ایالات متحده تصویب کردند که در مواردی که شهروندان آمریکایی از عملیات خشونت آمیز توسط اعضا یا نهادهای منتسب به گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی آسیب دیده‌اند می توانند از محل دارایی‌های ایران در آمریکا غرامت دریافت کنند.
 به گزارش عصرایران، مقامات ایرانی این اقدام را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند علیه آن در مراجع قضایی جهانی اقدام خواهند کرد.سخنگوی کاخ سفید: حمایت ایران از حزب‌الله مانع از بازگشت به بازارهای جهانی شده است.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده