ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما: نسبت به برگزیت حساسیت زیاد به خرج ندهید

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای در واکنش به نتیجه همه‌پرسی روز پنجشنبه انگلیس، نسبت به نشان دادن حساسیت بیش از حد بین المللی و مالی به رای انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا هشدار داد. آفتاب‌‌نیوز : باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی N.P.R درباره تصمیم اخیر انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه اروپا گفت: من فکر می‌کنم بهترین راهی که می‌توان درباره این اتفاق فکر کرد این است که تصور کنیم یک دکمه وقفه کوتاه (pause) برای پروژه همگرایی کامل اروپا زده شد.
وی خاطرنشان کرد: من مبالغه نمی‌کنم اما ما شاهد یک نوع "هیستری" (حساسیت بیش از حد) در دوران پس از رای به خروج از اتحادیه اروپا بودیم به نحوی که انگار ائتلاف ناتو دیگر از بین رفته و ائتلاف ترانس – آتلانتیک نیز در حال منحل شدن است و هر کشوری نیز با شتاب درحال پرداختن به خودش است. این چیزی نیست که اتفاق افتاده باشد.
این در حالی است که در پی رای انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا که با انگیزه نگرانی از تروریسم و مسئله مهاجرت انجام شد، بسیاری از تحلیلگران گفتند که همین احساسات احتمالا موجب افزایش محبوبیت دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه در آمریکا خواهد شد. با  این حال اوباما به شبکه N.P.R در تحلیل خود از رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا گفت: رای انگلیسی‌ها عمدتا واکنشی به یک اتحادیه اروپای به سرعت در حال رشد که سرعتش حتی سریعتر شده و اتفاق نظر لازم را نداشت، بوده است.
اوباما خاطرنشان کرد: من فکر می کنم زمانی فرا خواهد رسید که همه اروپا بگویند، بیایید نفسی تازه کرده و بررسی کنیم که چطور سطحی از هویت ملی خود را حفظ کنیم؛ چطور مزایای همگرایی را نیز حفظ کرده و اینکه چطور بر سر برخی از نارضایتی هایی که رای دهندگان ما احساس می‌کنند تعامل کنیم.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که پیش بینی نمی‌کند در نتیجه رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا تغییرات مهم و عظیمی اتفاق بیفتد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: به خاطر داشته باشید که نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست اما این کشور یکی از نزدیک‌ترین هم پیمانان ما است. آنها تقریبا بر سر هر مساله‌ای خودشان را با اروپا و ما هماهنگ می‌کنند. آنها کشوری هستند که به شکل مداوم از آن نوع ابتکاراتی که ما حمایت می‌کنیم در سطح بین المللی حمایت می‌کنند و اگر بریتانیا در جریان دوره دست کم دوساله مذاکرات میان انگلیس و اروپا به جایگاهی برسد که همچون نروژ همچنان وابسته به اروپا باشد هر شخص عادی در خواهد یافت که تغییر چندان بزرگی رخ نداده است.
اوباما همچنین گفت که حتی اگر تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس به انگیزه عصبانیت‌های پوپولیستی بوده باشد، اما حمیات از دونالد ترامپ در آمریکا قرار نیست راهی برای ابراز این نوع خشم باشد.
وی تاکید کرد: دونالد ترامپ تجسم نخبگان جهانی است و در تمام طول زندگی‌اش از این مساله بهره کامل برده است. بنابراین به ندرت می‌توان او را یک نوع سخنگوی مشروع برای افزایش گرایش پوپولیستی به طبقه کارگر در هر دو سوی اقیانوس اطلس دانست.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده