ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییرآیین نامه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان صندوق توسعه ملی

هیات وزیران، به پیشنهاد هیات امنای صندوق توسعه ملی و به استناد اصل 138 قانون اساسی، آیین‌نامه مالی، معاملاتی، اداری و استخدامی صندوق توسعه ملی را اصلاح کرد. آفتاب‌‌نیوز :  به دنبال انتشار اخباری مبنی بر دریافت حقوق‌های خارج از عرف، هیات وزیران در جلسه سی‌ام خردادماه امسال به پیشنهاد هیات امنای صندوق توسعه ملی و به استناد اصل 138 قانون اساسی، آیین‌نامه مالی، معاملاتی، اداری و استخدامی صندوق توسعه ملی را به شرح زیر اصلاح کرد:
1- ماده 39 به این شرح اصلاح می‌شود:
هر گونه به‌کارگیری نیروی انسانی برای اجرای وظایف پست‌های سازمانی مصوب صندوق توسعه ملی در قالب قراردادهایی است که به تایید رییس هیات عامل می‌رسد. به کارگیری نیروی انسانی در صندوق مبتنی بر نیاز سازمانی و برنامه‌های مصوب هیات عامل است که با توجه به اصل شایستگی، برابری و عدالت در جذب و شرایط صندوق براساس دستورالعمل مصوب رییس هیات عامل انجام می‌شود.
2- متن زیر به عنوان تبصره 3 به ماده 43 اضافه می‌شود.
جداول و مقررات ناظر بر حقوق و مزایای ثابت (مزد پایه یا مزد رتبه)، مزد سنوات، فوق‌العاده‌ها (مزد شغل، جذب، سختی شرایط کار)، تسهیلات رفاهی (حق اولاد، مسکن، خواروبار، یارانه غذا، ایاب و ذهاب) و سایر مزایای غیرمستمر رییس‌کل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل بانک مرکزی به ترتیب به رییس هیات عامل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی تسری داده می‌شود.
بنا به این گزارش، براساس این مصوبه، کلیه مزایای حقوق بانک مرکزی، به صندوق توسعه ملی تسری پیدا است و در واقع هم‌ترازسازی صورت گرفته است.
به گزارش خبرآنلاین،این اقدام در پی درخواست‌هایی بوده است که سید صفدر حسینی، رییس صندوق توسعه ملی داشته که چندین بار مطرح کرده بود تکلیف وضعیت حقوق‌ها مشخص شود. بر این اساس، در جلسه اخیر هیات وزیران این موضوع مصوب شد و این اتفاق افتاد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده