ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

كاهش 12.7 درصدي ارزش بازار سرمايه

بررسي عملكرد يك سال گذشته بازار سرمايه نشان مي‌دهد ارزش معاملات سهام 12.7 درصد كاهش يافته است. بورس هم به عنوان پيشاني اقتصاد ايران ركود فراگيري را تجربه كرد و سال قبل اگرچه در برهه‌هايي افزايش هيجاني را به چشم ديد اما عملكرد يكساله‌اش چندان خبر از رونق نمي‌دهد. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بررسي عملكرد يك سال گذشته بازار سرمايه نشان مي‌دهد ارزش معاملات سهام 12.7 درصد كاهش يافته است. بورس هم به عنوان پيشاني اقتصاد ايران ركود فراگيري را تجربه كرد و سال قبل اگرچه در برهه‌هايي افزايش هيجاني را به چشم ديد اما عملكرد يكساله‌اش چندان خبر از رونق نمي‌دهد.

به گزارش پارسینه اقتصادی، در 12 ماه سال 1394 ارزش معاملات سهام به 473.6 هزار ميليارد ريال رسيده كه نسبت به سال 1393، 12.7 درصد كاهش يافته است.

براساس آمار منتشر شده از سوي بانك مركزي اين كاهش ارزش معاملات سهام در بازار اول 1.9 درصد و در بازار دوم 27.5 درصد كاهش يافته است. به رغم اين كاهش ارزش ولي معاملات انجام شده به لحاظ تعداد، رشد قابل توجهي نسبت به سال قبل از آن نشان مي دهد.

آمارها نشان مي دهد سال گذشته در مجموع 227.8 ميليارد سهم در بازار سرمايه مبادله شده كه نسبت به سال 1393، 37.9 درصد افزايش نشان مي دهد. تعداد سهم مبادله شده در بازار اول 156.4 ميليارد سهم با رشد 37 درصد و تعداد سهم مبادله شده در بازار دوم 71.4 ميليارد سهم با رشد 39.9 درصد بوده است.

تعداد شركت‌هاي درج شده در اين بازار 319 شركت و با رشد 1.6 درصدي است و ارزش بازار سهام نيز 3444.5 هزار ميليارد ريال با رشد 22.4 درصد بوده است. اين ميزان ارزش در 243 روز فعاليت در سال گذشته به دست آمده است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده