ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انعكاس حضور پرشور در روز جهانی قدس به روايت در شبکه‌های سیما

انعکاس حضور پر شور مردم روزه دار ایران در حمایت از فلسطین و پخش چندین مستند و ویژه برنامه، از جمله برنامه های تدارک دیده شده شبکه های سیما در روز جهانی قدس است. به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومي رسانه ملي، اين مستند كه كاري از معاونت خبر است و پخش آن از شنبه 5 تير آغاز شده است هر بار يكي از زواياي حضور رژيم صهيونيستي در منطقه و سرزمين هاي اشغالي را به نمايش مي‌گذارد.

از سوي ديگر، ويژه برنامه روز قدس ويژه دعوت مردم به حضور در راه‌پيمايي روز قدس تدارك ديده شده است كه از امروز پخش مي شود.

مجيد خواجه نژاد، تهيه كننده برنامه روز قدس، گفت: از روز چهارشنبه نهم تير ماه، ساعت 17، ويژه برنامه روز قدس با اجراي  آقايان نظام اسلامي و آقا بيگي به‌صورت زنده پخش خواهد شد.

بيان لزوم اتحاد مسلمانان براي دفاع از مردم مظلوم فلسطين، ارتباط زنده با بيروت و استفاده از تحليل هاي كارشناسان سياسي درباره دفاع از مردم فلسطين از جمله بخش‌هاي ويژه برنامه قدس است كه چهارشنبه و پنجشنبه 9 و 10 تير ماه،  به مدت 35 دقيقه پخش مي شود.

اين برنامه روز جمعه 11 تير ماه از ساعت 9:30 دقيقه صبح ويژه برنامه اي با هدف پوشش گسترده حضور مردم روزه دار ايران در راه‌پيمايي روز قدس با اجراي آقاي نظام اسلامي و آقابيگي با مخاطبان همراه خواهد شد.

پخش تصاويري از راه‌پيمايي مردم از شهرهاي مختلف كشور  در راه‌پيمايي روز قدس، پخش نماهنگ و توصيه امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري براي حضور پرشور در راه‌پيمايي دفاع از مردم مظلوم فلسطين از جمله بخش هاي اين برنامه است كه به همت پخش شبكه يك تدارك ديده شده است.

عصرجمعه ساعت  نيز 16، فيلم سينمايي سرب به كارگرداني مسعود كيميايي و با موضوع مهاجرت يهوديان به سرزمين هاي اشغالي از اين شبكه پخش مي شود.

انعكاس حضور پرشور در روز جهاني قدس به روايت شبكه دو
در پايگاه شبكه دو مستقر در مسير راه‌پيمايي، مجريان اين شبكه عبارند از: سيدجواد هاشمي، احمد اكبرنژاد، مجتبي ظريفيان، رويا رضايي، سارا روستاپور و بهاره جهاندوست كه به تناوب اجراي بخشي از برنامه را برعهده مي گيرند.

همچنين تعدادي از خوانندگان و بازيگران مطرح تلويزيون و سينما نيز با حضور در ايستگاه شبكه دو همراه با مردم جنايات رژيم صهيونيستي را محكوم مي‌كنند و به حمايت از مردم مظلوم فلسطين خواهند پرداخت.

پوشش مستقيم حماسه بزرگ راه‌پيمايي روز جهاني قدس در ساعت 9:30 صبح روز جمعه 11 تيرماه شروع و تا ساعت 13 ادامه دارد.

شبکه سه سیما

 ویژه برنامه ای با عنوان «روز قدس، روز مقاومت» به تهیه کنندگی عبدالرضا امیر احمدی به پوشش راهپیمایی  مردمی علیه رژیم غاصب اسرائیل، به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه خواهد شد. این برنامه از پایگاه همیشگی شبکه سه سیما از میدان فلسطین پخش می شود.

در این برنامه مجریان این شبکه چون محسن حاجیلو، فرشید فهیم، ابوالفضل آقاخانی، آرش ظلی پور، زهره سادات هاشمی، سمیه قانعی و ... به تناوب اجرای بخشی از کار را برعهده می گیرند.

همچنین قهرمانان ورزشی و ورزشکاران پیشکسوت و هنرمندان در عرصه خوانندگی نیز در راهپیمایی این رویداد سیاسی و الهی حاضر می شوند. مصاحبه با شرکت کنندگان در راهپیمایی، ارتباط با مراکز استان ها  و نماهنگ های خاص از بخش های دیگر این ویژه برنامه به شمار می رود.

ویژه برنامه «روز قدس، روز مقاومت» جمعه 11 تیرماه ساعت 9:30 تا 12:00 به صورت زنده روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

همدلي، ويژه برنامه روز قدس شبكه پنج سيما
ويژه برنامه "همدلي" كاري از گروه اقتصاد و جامعه شبكه پنج سيماست كه به مناسبت راه‌پيمايي روز جهاني قدس هم‌زمان با آخرين جمعه ماه مبارك رمضان 11 تيرماه از ساعت 10 صبح با اجراي جمعي از مجريان شبكه پخش خواهد شد.
 
شهرام نسترن راد تهيه كننده ويژه برنامه " همدلي" در تشريح ساختار اين برنامه گفت: شبكه پنج سيما با استقرار پايگاه واحد سيار در تقاطع فلسطين _ خيابان انقلاب حضور پرشور و انقلابي شهروندان را از نخستين ساعت اوليه راه‌پيمايي روز جهاني قدس به نمايش مي‌گذارد.
 
راد در ادامه با اشاره به اينكه اين ويژه برنامه در 2 بخش استوديويي و استيجي پخش مي‌شود، گفت: گفت وگو با مردم، اجراي برنامه رنگين كمان با حضور تمامي مجريان شبكه پنج، پخش وله هاي حماسي، پوشش تصويري مراسم راه‌پيمايي از آيتم هاي اين ويژه برنامه است.

شبکه مستند سیما

شبکه مستند سیما دو مستند «در مسیر بهشت» و «ساعت 6 به وقت واشنگتن» ک را برای این روز به روی آنتن می فرستد.

مستند «در مسیر بهشت» به کارگردانی و تهیه کنندگی سحر حسن زاده، روایت اسلام آوردن یک بانوی آمریکایی و دو بانوی آفریقایی است.

زهرا گونزالس بانوی آمریکایی که از کودکی مسلمان شده بود، با یک مرد ایرانی ازدواج می کند و به ایران می آید و در مشهد زندگی می کند. البته خانواده خودش آمریکا هستند و او با خانواده همسرش زندگی می کند. گونزالس یک بانوی فعال اجتماعی است و در شهرداری مشهد کار می کند.

همچنین دو بانوی آفریقایی فاطمه دیالو از گینه و فاطمه خلیفه اهل نیجریه برای تحصیل به ایران آمده و علوم دینی را یاد گرفته اند. به همین ترتیب به اسلام روی آوردند. البته این دو بانو می خواهند با اتمام درسشان به کشورشان برگردند.

این مستند جمعه 11 تیر همزمان با روز قدس ساعت 14 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

مستند «ساعت 6 به وقت واشنگتن» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی با پخش در روز قدس، به مذاکرات کمپ دیوید و تاثیرات آن می پردازد.

این مستند که سال 94 تولید شده با تمرکز بر موضوع تاریخچه اسرائیل و آمریکا، با ارائه متن و آرشیوی جذاب تاریخچه تاسیس اسرائیل و گسترش آن و مقابله با اعراب را به تصویر می کشد.

سپتامبر ۱۹۷۸ بود که جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا، دو طرف یک دعوای بزرگ را به یک مهمانی دعوت کرد. انور سادات رئیس جمهور مصر و مبارز سابق و مناخیم بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو طرف این مهمانی بودند؛ بعد از ۳۰ سال نبرد بی نتیجه میان اعراب و اسرائیل، دو طرف ترجیح دادند گوشه ای بنشینند و حرف های مخفیانه بزنند.

آنها در واشنگتن و در استراحت گاه اختصاصی رئیس جمهور آمریکا یعنی کمپ دیوید به گفتگو با هم نشستند هرچند این اولین باری نبود که ایالات متحده خود را در قبال رژیم صهیونیستی مسئول می دانست. انور سادات و مناخیم بگین ۱۲ روز به صورت غیررسمی و مخفیانه به مذاکره پرداختند؛ مفاد موجود در این مذاکره تا روز ۲۶ شهریور بر همگان پوشیده بود و تنها با امضای قرارداد کمپ دیوید، در کاخ سفید آشکار شد.

«ساعت ۶ به وقت واشنگتن» به قضایای مربوط به این مذاکرات و حوادث پس از آن می پردازد و با استفاده از تصاویر تاریخی و نریشن، سعی در تبیین واقعیات این ماجرا دارد.

این مستند جمعه 11 تیر در روز قدس، ساعت 22 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و شنبه 12 تیر ساعت 15 بازپخش می شود.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده