ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برجام،معادله را به نفع آمریکا تغییر داد/ ادامه تحریم های ایران به علت حمایت از تروریسم و فعالیت موشکی

وزیر خارجه آمریکا گفت:چند ماه پیش تحریم های جدید علیه ایران اعمال کردیم و به علت حمایت ایرانیان از تروریسم و فعالیت موشکی،تحریم ها را ادامه می دهیم. به گزارش خبرگزاری بسیج،جان کری طی سخنانی با ادعای اینکه برجام معادله ای راهبردی را به نفع آمریکایی تغییر داد گفت: برجام تسهیل کننده برخی ارتباطات میان ما و دولت ایران شده است.

کری افزود: تجارت با ایران فقط در برخی حوزه ها باز شده است.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: رای و تصمیم انگلیس به ترک اتحادیه اروپا ممکن است که عملی نشود و لندن برای خروج از اتحادیه اروپا چندان عجله‌ای ندارد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: نخست وزیر انگلیس تمایلی برای خروج از اتحادیه اروپا ندارد و به زودی در این راستا گامی بر نمی‌دارد.

وی همچنین در فستیوال ایده‌های آسپن با اشاره به مذاکرات انگلیس با اتحادیه اروپا برای خروج این کشور از اتحادیه گفته است: «این یک جدایی دشوار است».

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه گفته است که «کامرون نسبت به اتخاذ اقدام برای خروج احساس سستی و بی انرژی بودن دارد و فکر می‌کنم این یک نتیجه معقول است- چرا که بیرون رفتن و آغاز مذاکره برای چیزی که به آن اعتقادی ندارد و نمی‌داند چگونه باید این کار را انجام دهد امری دشوار است».

جان کری در ادامه گفته است: «اما به هرحال، اکثر مردم انگلیس هم که به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند چندان میلی به این کار و جایگزین شدن کامرون با جانسون تمایلی ندارند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا این به معنی عقب‌گرد انگلیسی‌ها است گفته است: «بازگشت به عقب و در این صورت، فکر می‌کنم راه‌های بسیاری وجود داشته باشد». کری تاکید کرد:چند ماه پیش تحریم های جدید علیه ایران اعمال کردیم و به علت حمایت ایرانیان از تروریسم و فعالیت موشکی،تحریم ها را ادامه می دهیم.

[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرگزاری بسیج، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده