ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تلاش ژاپن برای مقابله با پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

همزمان با موج بی ثباتی در بازارهای مالی جهان در پی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز چهارشنبه اعلام کرد توکیو همه ابزارهای سیاسی در دسترس را برای تداوم حرکت چرخ های اقتصاد به کار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، افزایش ارزش ین در پی اعلام نتایج همه پرسی در انگلیس و خروج این کشور از اتحادیه اروپا ، سیاستمداران ژاپنی را از بابت تاثیر آن بر اقتصاد مبتنی بر صادرات این کشور به شدت نگران ساخته است.
آبه در نشستی برای بررسی تحولات بازار پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، از  هاروهیکو کورودا،  رئیس کل بانک مرکزی ژاپن خواست تا تضمین کند بانک مرکزی به منظور جلوگیری از هر گونه کاهش اعتبار ، مبالغ لازم را در بازار تامین خواهد کرد.
نخست وزیر ژاپن با اشاره به وجود بی ثباتی و مخاطرات در بازارهای مالی جهان اعلام کرد:‌ «‌من نهایت تلاش خود را برای بسیج همه تدابیر سیاسی لازم  به منظور تضمین اقتصاد کشور به کار خواهم گرفت. »
وی به خبرنگاران گفت: بازارهای مالی در کوتاه مدت با ثبات خواهند ماند ولی دولت اوضاع بازار را در میان مدت تا بلند مدت به منظور ارزیابی تاثیرات ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا زیر نظر خواهد داشت.
نخست وزیر ژاپن تاکید کرد: احساس بی ثباتی و نگرانی از مخاطرات احتمالی در بازار همچنان به وقت خود باقیست.  
آبه همچنین از تارو آسو، وزیر دارایی خواست تا از نزدیک نوسانات ارز را زیر نظر داشته باشد و هماهنگ با اقتصاد گروه هفت کشور صنعتی ، به تحولات بازار واکنش نشان دهد.
با این همه برخی تحلیلگران، مذاکرات آبه را اقداماتی نمادین می دانند تا به مردم نشان داده شود دولت در آستانه انتخابات مجلس در روز دهم ژوییه در ژاپن، هر آنچه در توان دارد برای مهار خسارات مالی انجام خواهد داد .   
در عین حال یاسوجی یاجیما اقتصاد دان به این خبرگزاری گفت : «  دولت ابزار سیاسی چندانی برای تقویت اقتصاد در دسترس ندارد بنابراین آبه چاره ای ندارد جز اینکه تا دست کم زمان برگزاری انتخابات ماه ژوییه ،  پشت سر هم نشست برگزار کند. اگر ارزش ین در برابر دلار باز هم افزایش پیدا کند،  مقامات در بازار ارز دخالت می کنند ولی شک دارم این اقدام تاثیر پایداری داشته باشد. «‌
کورودا پس از این نشست اعلام کرد بانک مرکزی ژاپن آماده است تا در صورت لزوم هر چقدر امکان داشته باشد دلار مورد نیاز بازار را تامین کند.
 

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده