ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واردات روغن پالم به کشور ۳۰۰ هزار تن کاهش یافت

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۳۰۰ هزار تن از واردات روغن پالم به کشور کاهش یافت و ازاین پس فقط به روغن هایی که میزان ترانس صفر داشته باشند، اجازه واردات داده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر، رسول دیناروند درباره آخرین وضعیت واردات روغن پالم به کشورگفت: در سال های 91 و 92 سالانه بیش از 700 هزار تن روغن پالم که ارزانترین نوع روغن خوراکی است به کشور وارد می‌شد اما با اقدامات وزارت بهداشت در سال سال های 93 و 94، حدود 300 تن از واردات روغن پالم کم شد.

وی ادامه داد: اقدام مهم دیگری که برای کاهش مصرف روغن پالم در سال 95 اجرایی شد، افزایش تعرفه واردات روغن پالم است تا آنجا که قیمت آن به اندازه قیمت روغن سویا که ارزانترین روغن خوراکی بعد از روغن پالم بود، رسیده است.

دیناروند افزود: با این مصوبه روغن پالم فقط در جاهایی که مصرف آن اولویت دارد، مانند تولید روغن‌های سرخ کردنی یا برای صنعت غذا در جاهایی که باید نقطه انجماد بالاتر برود، استفاده می‌شود.

دیناروند گفت:ازاین پس فقط به روغن هایی که میزان ترانس صفر داشته باشند، اجازه واردات داده می‌شود.
روغن پالم نوعی روغن خوراکی است که از نوعی درخت نخل در کشورهای آسیایی جنوب شرقی به دست می‌آید.

این روغن به علت قوام و مقاومت آن در برابر حرارت و نیز ارزانتر بودن آن نسبت به روغن‌های دیگر در تولید روغن‌های مخصوص سرخ کردنی و شیرینی‌پزی و صنعت غذا ستفاده می‌شود.

میزان اسید چرب اشباع در روغن پالم حدود 46درصد است، در حالی که میزان این اسید در سایر روغن های گیاهی در حدود 10درصد و کمتر است.

روغن پالم فاقد کلسترول است اما مصرف آن کلسترول بد(LDL) را بالا می‌برد.
در مجموع روغن پالم از روغن های جامد بهتر و از روغن های گیاهی دیگر بدتر است.
 

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده