ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشوق های دولتی برای گسترش صادرات

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه بسته های حمایتی دولت از صادرات غیر نفتی در حال اجراست گفت: تلاش می کنیم با برقراری شبکه دائمی حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی امکانات بهتری را برای انتقال کالا به بازارهای هدف فراهم کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولی الله افخمی راد در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: ایجاد بستر مطمئن حمل و نقل گام اول برای توسعه تجارت خارجی است و اخیراً پرواز تهران - آستاراخان روسیه برقرار شده و استقبال هم به تدریج افزایش یافته است.

وی افزود: پیش از این تاجران ما مجبور بودند به مسکو بروند و از آنجا به آستاراخان سفر کنند اما در حال حاضر این امکان به طور مستقیم فراهم شده است و دولت تا شش ماه بخشی از هزینه این خط هوایی را پرداخت می کند تا به تدریج صرفه اقتصادی آن تثبیت شود.

افخمی راد گفت: خط کشتیرانی بندرعباس - عمان نیز برقرار شده است و دولت بخشی از هزینه آن را به صورت یارانه پرداخت می کند و همین طور در دریای خزر به بندر اوکتائو قزاقستان خط کشتیرانی برقرار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشوق های صادراتی دولت در زمینه ایجاد زیرساختهای سخت افزاری و نرم افزاری نیز و هزینه حضور در نمایشگاه خارجی را پرداخت می کنیم و سود تسهیلات بانکی برای صادرات غیر نفتی هم کاهش می یابد و از ایجاد دفاتر شرکتهای تولیدی در بازارهای هدف حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: هدف ما اینست که هزینه حضور ابتدایی در بازارهای هدف را حداقل تا 50 درصد تامین کنیم تا برای تاجران صرفه اقتصادی داشته باشد و در ادامه هم بتوانند بدون حمایتهای دولتی به توسعه تجارت خود ادامه دهند.

افخمی راد گفت: حتی اگر تاجری بازار هدفی در دور دست پیدا کند حاضریم همه هزینه های حضور را در ابتدا تامین کنیم تا به تدریج بتواند روی پای خود بایستد و همه سفارتخانه های ما و رایزنان بازرگانی آماده همکاری با تاجران هستند و باید با افزایش کیفیت کالا و خدمات حضور خود را در بازارهای جهانی پایدار و رقابت پذیر کنیم.

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده