مشوق های دولتی برای گسترش صادرات

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه بسته های حمایتی دولت از صادرات غیر نفتی در حال اجراست گفت: تلاش می کنیم با برقراری شبکه دائمی حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی امکانات بهتری را برای انتقال کالا به بازارهای هدف فراهم کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولی الله افخمی راد در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: ایجاد بستر مطمئن حمل و نقل گام اول برای توسعه تجارت خارجی است و اخیراً پرواز تهران - آستاراخان روسیه برقرار شده و استقبال هم به تدریج افزایش یافته است.

وی افزود: پیش از این تاجران ما مجبور بودند به مسکو بروند و از آنجا به آستاراخان سفر کنند اما در حال حاضر این امکان به طور مستقیم فراهم شده است و دولت تا شش ماه بخشی از هزینه این خط هوایی را پرداخت می کند تا به تدریج صرفه اقتصادی آن تثبیت شود.

افخمی راد گفت: خط کشتیرانی بندرعباس - عمان نیز برقرار شده است و دولت بخشی از هزینه آن را به صورت یارانه پرداخت می کند و همین طور در دریای خزر به بندر اوکتائو قزاقستان خط کشتیرانی برقرار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشوق های صادراتی دولت در زمینه ایجاد زیرساختهای سخت افزاری و نرم افزاری نیز و هزینه حضور در نمایشگاه خارجی را پرداخت می کنیم و سود تسهیلات بانکی برای صادرات غیر نفتی هم کاهش می یابد و از ایجاد دفاتر شرکتهای تولیدی در بازارهای هدف حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: هدف ما اینست که هزینه حضور ابتدایی در بازارهای هدف را حداقل تا 50 درصد تامین کنیم تا برای تاجران صرفه اقتصادی داشته باشد و در ادامه هم بتوانند بدون حمایتهای دولتی به توسعه تجارت خود ادامه دهند.

افخمی راد گفت: حتی اگر تاجری بازار هدفی در دور دست پیدا کند حاضریم همه هزینه های حضور را در ابتدا تامین کنیم تا به تدریج بتواند روی پای خود بایستد و همه سفارتخانه های ما و رایزنان بازرگانی آماده همکاری با تاجران هستند و باید با افزایش کیفیت کالا و خدمات حضور خود را در بازارهای جهانی پایدار و رقابت پذیر کنیم.

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشوق های دولتی برای گسترش صادرات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX