ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجهیز 1.5میلیون هکتار اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار

تجهیز 1.5میلیون هکتار اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار

یش از یک میلیون و 514 هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور از آغاز طرح تا اردیبهشت ماه امسال به سیستم آبیاری تحت فشارمجهز شده اند.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی سطح اجرای سیستم های آبیاری تحت فشاردر فروردین و اردیبهشت ماه امسال را 5104 هکتار عنوان کرد.

بنابراین گزارش، شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی از ابتدای طرح تا اردیبهشت ماه امسال در 826 هزار و 432 هکتار اراضی احداث شده و از این سطح 11 هزار و 524 هکتار مربوط به دوماهه نخست امسال است.

سطح عملیات تجهیز، تسطیح و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی نیز از آغاز اجرای این طرح تا اردیبهشت ماه سال جاری به بیش از دو میلیون و 623 هزار هکتار رسیده که از این سطح، بیش از 5 هزار هکتار در دو ماهه نخست سال 95 اجرا شده است.

کل عملیات زهکشی زیر زمینی نیز در سطح 336 هزار و 565 هکتار اراضی کشاورزی انجام شده که 2880 هکتار آن به ماه های فروردین و اردیبهشت امسال مربوط می شود.

این گزارش می افزاید: کل سطح عملیات تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و سنتی 754 هزار و 927 هکتار می باشد که بیشترین سطح عملیات در اراضی سنتی به میزان 336 هزار و 565 هکتار اجرا شده است.

از دیگر اقدام های معاونت آب و خاک، احداث و بهسازی کانال های آبیاری عمومی در اراضی کشاورزی است و طبق گزارش ها از آغاز اجرای طرح تا اردیبهشت ماه سال جاری این کانال های آبیاری در 103 هزار و 884 هکتار اراضی، احداث و بهسازی شده اند که 1020 هکتار آن به دو ماهه نخست امسال اختصاص دارد.

 

[ منبع این خبر سایت ایلنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده