ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شعار هفته جهانی فضا اعلام شد

انجمن هفته جهانی فضا شعار «سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده» را برای مراسم سال ۲۰۱۶ انتخاب کرده است. به گزارش مشرق، انجمن هفته جهانی که از سوی کمیته استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (COPUOS) مسئولیت هماهنگی برگزاری مراسم هفته جهانی فضا را برعهده دارد، همه ساله شعاری فضایی را برای این هفته انتخاب می‌کند تا فعالیت‌ها و رویدادهایی که در روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر در سرتاسر جهان به این مناسبت برگزار می‌شود، بر آن محوریت داشته باشد؛ شعاری که برای مراسم امسال انتخاب شده «سنجش از دور: توانمندسازی آینده» است.

با انتخاب این شعار برای هفته جهانی فضا ۲۰۱۶، موضوع رصد زمین از فضا به‌منظور بهبود زندگی بشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این زمینه، مأموریت‌های رصد زمین در گذشته و فعالیت گروه‌های بین‌‌الدولی در زمینه رصد زمین و کاربردهای آن در پایش محیط زیست و کشاورزی، نقشه‌برداری و همچنین کاربردهای جدیدی مثل ارائه خدمات مبتنی بر مکان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شعار سال گذشته «اکتشاف» بود که با توجه به آن اکتشافات انجام شده در اعماق فضا و مباحثی همچون مبدأ حیات و آینده بشر در بیش از ۱۹۰۰ رویداد در ۷۳ کشور مورد توجه قرار گرفت.

به گفته رئیس انجمن هفته جهانی فضا، شعار در نظر گرفته شده برای مراسم امسال منجر به استفاده هر چه بیشتر برگزارکنندگان از تصاویر ماهواره‌ای رصد زمین و در نتیجه برگزاری رویدادهای مهیجی در مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، آسمان‌نماها، باشگاه‌های نجوم، شرکت‌ها و موزه‌های فضایی خواهد شد.

هفته جهانی فضا جشنی بین‌المللی برای تجلیل از دستاوردهای علوم و فناوری‌های فضایی و نقش آن‌ها در بهبود زندگی بشر است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۹ اعلام کرد که هفته جهانی فضا هر سال در روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر جشن گرفته خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، دفاع و امنیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز، دفاع و امنیت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده