ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتش صربستان پس از 29 سال بالگرد خرید +عکس

ارتش صربستان دو فروند بالگرد حمل و نقل از نوع 17-Mi خریداری شده از روسیه را روز سه شنبه در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد تحویل گرفت. به گزارش مشرق،  در مراسم تحویل این بالگردها علاوه بر نخست وزیر و اعضای هیات دولت، فرمانده نیروی هوایی و پدافند ضد هوایی و همچنین نمایندگان هیات نظامی روسیه حضور داشتند. این دو فروند بالگرد اولین بالگردهایی هستند که صربستان پس از 29 سال برای ارتش این کشور از خارج خریداری کرده است.

آخرین بالگردهای حمل و نقل از نوع 8-Mi که برخی از آنها هم اکنون در ارتش صربستان بهره برداری می شوند 36 سال پیش خریداری شده اند.

تجهیز ارتش صربستان دو فروند بالگرد+عکس

هم اکنون در ارتش صربستان یک فروند بالگرد حمل و نقل 17-Mi و چند بالگرد از نوع 8-Mi که فقط دو فروند از آنها قابل پرواز هستند، استفاده می شود. یک فروند از دو فروند بالگرد حمل و تقل 17-Mi ارتش صربستان دو سال پیش در حالیکه برای انتقال یک نوزاد از منطقه سیل زده به بلگراد در حال پرواز بود سقوط کرد و هر هفت سرنشین آن از جمله یک نوزاد کشته شدند.

بالگرد 17-Mi می تواندیک محموله 4 هزار و پانصد کیلوگرمی را حمل کند و حداکثر سرعت آن 262 کیلومتر در ساعت است. همچنین این نوع بالگرد می تواند 36 مسافر و یا 24 چترباز و 12مجروح را حمل کند.

تجهیز ارتش صربستان دو فروند بالگرد+عکس

طول این نوع بالگرد 18.6 متر و ارتفاع آن 4.7 متر و حداکثر وزن در هنگام برخاستن از زمین 13تن برآورد شده است.

«رانکو ژیواک» فرمانده نیروی هوایی و پدافند ضد هوایی ارتش صربستان در هنگام تحویل این بالگردها در جمع خبرنگاران در فرودگاه بلگراد گفت که روند تجهیز کردن ارتش بر حسب نیاز همچنان ادامه خواهد یافت.

ارتش صربستان با بیش از 60 کشور همکاری نظامی دارد و با برخی از آنها رزمایش نظامی مشترک برگزار می کند. صربستان، سیاست بی طرفی نظامی دارد و عضو هیچ سازمان و یا پیمان نظامی نیست.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، دفاع و امنیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز، دفاع و امنیت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده