ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شیوخ وهابی از فرزندان نامشروع خود برائت جستند!

"کمیتۀ علمای بزرگ" عربستان از افکار تکفیری داعش برائت جست و علیه آن موضع گرفت. به گزارش مشرق، دبیرخانۀ "کمیتۀ علمای بزرگ" عربستان با صدور بیانیه ای به «طلاب علم، اندیشمندان، نویسندگان، سخنرانان و سایر مسلمانان» توصیه کرد که «در برابر با اندیشه های تکفیری که داعش در پیش گرفته است، بایستند؛ زیرا این اندیشه ها کوچک ترین ارتباطی به دین ما ندارند».
خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داد که این کمیته، همچنین، بررسی دلایل روی آوردن جوانان به چنین اندیشه هایی را خواستار شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: « اندیشۀ تکفیری ناشی از غلو و زبان بازی شدید است که بنیاد آن، جهل به احکام دین و مقاصد آن است، همین مساله سبب شده است آنان ارزشی برای حرمت ها قائل نباشند، احتیاط در تصمیم گیری برای دیگران را رها کنند و به عواقب و پیامدهای کارهایشان اهمیت ندهند. این مسائل سبب انحراف آنان از فهم درست اسلام شده است».
این اظهارات صوری و ظاهرا میانه رو در حالی از سوی علمای وهابی عربستان مطرح می شود که اساس وهابیت حذف دیگران و مخالفت با همۀ انواع گفت وگو است، به گونه ای که بر اساس فتوای شیوخ وهابیت، کسانی که وهابی نیستند، چه زن و چه مرد و کودک، باید کشته شوند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده