ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یادآوری‌های مهم به راهپیمایان روز قدس

در سال‌های گذشته ابتکاراتی از سوی جوانان در راهپیمایی روز قدس صورت گرفت که در کانون توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت و این نشان می‌دهد که انگاره «هر فرد یک رسانه » انگاره‌ای است که در دنیای تبلیغاتی امروز نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

 مهدی شکیبایی: سی و هشتمین مراسم راهپیمایی روز قدس بنا به توصیه معمار کبیرانقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) قرار است جمعه این هفته مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان 1437 هجری قمری برابر 11 تیرماه 1395 با حضور چشم نواز مردم غیرتمند و انساندوست ایران اسلامی در سراسر کشور و همچنین درکشورهای دیگر برگزار شود. هدف از این راهپیمایی لبیک به ندای تاریخی امام انقلاب و رهبری عزیز در حمایت از مظلومان فلسطینی در برابر ظلم رواداشته از سوی رژیم جعلی اسراییل به کمک قدرت های غربی است. هدف دیگر نفی قاطع رژیم اشغالگر قدس به عنوان یک رژیم استعماری و استیطانی است.

 

برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس همه ساله از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده لیکن راهپیمایی امسال از جهاتی شاید پراهمیت تر از موارد مشابه در سالهای گذشته باشد.

 

این اهمیت از دو منظر قابل بررسی است یکی؛ تحولات و رویدادهای منطقه و جهان و دیگری تحرکات مرموز عوامل داخلی نظام سلطه برای ایجاد تغییر در نگاه ملت مسلمان ایران به مسائلی همچون فلسطین و رژیم صهیونیستی است.

 

درباب رویدادهای منطقه و جهان می بایست به مسائلی چون پیوستگی منافع کاخ سفید، صهیونیسم، وهابیت و ارتجاع برای ضربه زدن به نهضت اسلامی منطقه در عراق، سوریه، فلسطین، لبنان، بحرین، یمن و... اشاره کرد. مصداق این پیوستگی را باید در ائتلاف آنان برای ویران کردن سوریه و عراق و یمن از یک سو و تلاش برای عادی سازی روابط فلسطینی ها و اعراب و مسلمانان با اسراییل از سوی دیگر جستجو کرد. هدف نهایی از این پروژه اما خلع ید از فلسطینی ها برای ایجاد دولت تاریخی خود، خالی کردن عقبه حمایتی قضیه فلسطین و همچنین توسعه جایگاه منطقه ای اسراییل با هدف خروج از انزوای جهانی این رژیم پس از تحولات بیداری اسلامی است.

 

به موازات تلاش های صورت گرفته در منطقه و جهان برای خروج آمریکا و اسراییل از انزوا، تحرکات مرموزی نیز در درون کشور پس از توافق هسته ای ایران و کشورهای غربی در حال شکل گیری است. این تحرکات البته در سطح غیر رسمی بویژه شبکه های اجتماعی در حال انجام است و تلاش دارد ضمن اثبات حمایت از فلسطین در سطح اعلامی اما نفی اسراییل را اعمال نکند. به این معنی که عاملان این تحرک با علم به حساسیت ملت مسلمان ایران نسبت به ظلم رواشده بر ملت مسلمان فلسطین بنا دارند در این مقوله با ملت همراه باشند اما شعار مرگ بر اسراییل را سر ندهند و به این ترتیب به زعم خود حساسیت زدایی می کنند. این دقیقا در موازات همان طرح آمریکایی - صهیونیستی اعتبار بخشی به اسراییل و در چارچوب طرح دو دولتی آمریکاست. اتفاقی که در ترکیه، مصر ، اردن و... افتاده و تلاش می شود با استفاده از بستر موجود در فضای مجازی در بین نسل های جوان ملت های منطقه از جمله ایران القا نمایند که حمایت از فلسطین لزوما نباید همراه با نفی اسراییل باشد. همچنین طرحی برای ناکار آمد گذاشتن پیامدهای راهبردی ابتکار حضرت امام (ره) در طراحی روز جهانی قدس به عنوان محور وحدت جهان اسلام و نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی بویژه ملت مسلمان ایران علیه رژیم اشغالگر قدس نیز معنا می شود.

 

براین اساس ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران چه در سطح رسمی و چه غیر رسمی در قبال این تحرکات در آستانه و حین برگزاری مراسم روز جهانی قدس امسال به عنوان محلی برای تلاقی عرضه و تقاضای اندیشه وظایفی از جمله تبیین موارد زیر را جهت افکار عمومی داخل و خارج برعهده داریم :

 

1-  بازنمایی روز جهانی قدس به عنوان محور وحدت جهان اسلام و نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی بویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت  از آرمان قدس شریف به عنوان مسئله اول جهان اسلام

 

2- تاکید بر معرفی رژیم صهیونیستی و جنایات آن به عنوان دشمن مشترک امت اسلامی و معطوف سازی نگاه ملل اسلامی به آن

 

3- روشنگری پیوند آمریکا،‌ وهابیت و صهیونیسم و پیوستگی و همدستی کاخ سفید ، آل سعود و رژیم صهیونیستی در تحولات منطقه و جنگ تروریست های تکفیری - سلفی علیه عراق، سوریه و نیز تهاجم به یمن و سرکوب در بحرین و طرح سازش در فلسطین

 

4- ترسیم پیامدهای راهبردی ابتکار حضرت امام (ره) در طراحی روز جهانی قدس

 

5- معرفی حقوق بشر آمریکایی و معطوف ساختن  نگاه جامعه بین المللی به آن با نمایان سازی جنایات آمریکا در ایران و منطقه

 

6- تبیین علل و عوامل و پیامدهای حضور مدافعان حرم در فقره مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق

 

7- تشریح پیامدهای اعتماد به غرب و سردمداران سلطه و استکبار در انقلاب‌های مردم مسلمان منطقه و تلاش دشمنان اسلام و وحدت مسلمین در انحراف حرکت بیداری اسلامی.

 

8- تبیین و افشای گرایش نوین اعراب برای سازش با رژیم صهیونیستی و محکوم کردن اقدامات زمینه‌ساز در طرح عضویت اسرائیل غاصب در اتحادیه اعراب فلسطین.

 

9- استفاده مطلوب از فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و ظرفیت‌های موجود در سازمان‌های مردم نهاد (NGO) در پیگیری راهبردها و سیاست‌های تبلیغی و تهییجی روز جهانی قدس.

 

10- تأکید بر نامشروع و جعلی بودن رژیم صهیونیستی و لزوم دفع غده سرطانی اسرائیل از سرزمین فلسطین.

 

نظر به آگاهی و درک بالای ملت غیور ایران از تحولات و رویدادهای منطقه ای بحمدالله هرساله بر خیل پیروان آرمان امام و رهبری در حوزه مسائل مربوط به نهضت جهانی اسلام خاصه فلسطین و قدس و مشتاقان به شرکت در راهپیمایی میلیونی سراسر کشور در روز قدس افزوده می‌شود. بویژه امسال نسل های سوم و چهارم انقلاب عزیز اسلامی ایران نیز به صفوف به هم پیوسته راهپیمایان روز قدس اضافه خواهند شد.

 

به همین دلیل از حیث روانشناسی این همایش سیاسی و عبادی فرصت مغتنی است برای اگاهی بخشی بی واسطه و در عین حال دقیق نهادهای ذی ربط و تخصصی به ملت آگاه ایران در سراسر کشور و می طلبد اطلاعات و تبلیغاتی تهیه  و آماده توزیع گردد که در شان این ملت انقلابی باشد و با رعایت صرفه جویی در هزینه کرد تبلیغاتی بیشترین بازده محتوایی را داشته باشد. ضمن اینکه پیام هایی که بنا است با حضور فیزیکی مردم و در قالب شعارها، پلاکاردها، بیلبوردها تبلیغاتی و... این روز به خارج از مرزهای ایران اسلامی ارسال گردد می بایست کاربردی و معطوف به موارد 10 گانه بالا باشد.

 

با این وجود در سال های گذشته ابتکاراتی از سوی مردم و جوانان شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس صورت گرفته است که در کانون توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت و این نشان می دهد که انگاره « هر فرد یک رسانه » انگاره ای است که نمی توان آن را نادیده گرفت هرچند موسسات تبلیغاتی فراوانی وجود داشته باشند که از متد های علمی برای تبلیغات بصری در این روز بهره می گیرند.

 

راقم این سطور به عنوان خدمتگزار به آرمان امام و رهبری در موضوع فلسطین و قدس طی دو دهه اخیر برخود لازم می داند موارد و تذکراتی را جهت برگزاری هدفمند راهپیمایی سی و هشتم روز جهانی قدس برای ملت شریف ایران بویژه جوانانی که دل در گروه آرمانهای انقلاب اسلامی دارند یادآوری نماید تا انشاالله با بکار بستن این موارد در حوزه تبلیغاتی شاهد برپایی مراسمی باشکوه تر و هدفمند تر از گذشته در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان باشیم.

 

بدیهی است این یادآوری ها در مشورت با دوستان و همکارانی تهیه و دسته بندی شده است که سالها در امر تبلیغات و تحلیل اوضاع منطقه فعالیت داشته و در این حوزه ازخبرگان به شمارمی روند. ضمن آنکه پیشنهادها ناظر بر آخرین تحولات منطقه و جهان جمع بندی شده است.

 

براین اساس تولیدات تبلیغاتی واقلام فرهنگی شرکت کنندگان که احتمالا در قالب پارچه نوشته، شعار، پلاکارد، دست نوشته، بیلبورد، نمایش های خیابانی، تصاویر، آدمک ها و.... باشد، می بایست با لحاظ تحولات پیرامونی ذکر شده در بالا معطوف به موارد زیر باشد:

 

1- توجه دادن افکار عمومی جهانیان به نقشه جدید آمریکا و متحدان غربی - عربی در منطقه جهت امنیت سازی برای اسراییل، تضعیف مقاومت اسلامی و منحرف ساختن نگاه آنان از مسئله فلسطین

 

2- اعلام مواضع فاخر و انقلابی جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب و ملت ایران نسبت به رژیم اشغالگر صهیونیستی، انتفاضه فلسطین، مقاومت اسلامی منطقه و جنگ‌های نیابتی و تروریستی در سوریه، عراق و یمن.

 

4- تلاش برای جهانی سازی اعتراض و خروش جهان اسلام و ملل ازاده و حق طلب علیه رژیم  صهیونیستی و راهبردها و سیاست های نوین منطقه ای آمریکا با محوریت جنگ های نیابتی و ایجاد تضادهای هویتی و مذهبی و شکاف بین امت اسلامی

 

5- تبیین ابعاد اثرگذاری و نقش آفرینی تعیین کننده روزجهانی قدس در روند تضعیف،‌ تزلزل و فروپاشی رژیم صهیونیستی.

 

6- برجسته سازی نقش و دستاوردهای پیروزمندانه جبهه مقاومت ضد صهیونیستی و ایستادگی ملت مظلوم فلسطین در برابر اسراییل غاصب با تاکید بر پیروزی در جنگ های 33 روزه،‌22 روزه، 8 روزه و 51 روزه

 

7- آگاهی بخشی ملی و فراملی نسبت به حقوق بشر آمریکایی و جنایات ضد بشری آمریکا در اقصی نقاط جهان به ویژه در عرصه‌ی تروریسم در ایران (جنایات هفتم تیر، هشتم شهریور، بمباران شیمیایی سردشت و... هفده هزار شهید ترور)

 

8- افشای جنایت منا و برجسته‌سازی همراهی آل سعود و رژیم صهیونیستی در جلوگیری از حضور حجاج ایرانی در حج تمتع

 

9- افزایش آگاهی جهانی به ویژه نسل جوان جوامع نسبت به ماهیت و اهداف اسرائیل و نظام سلطه و استکبار در فلسطین و جغرافیای اسلام

 

10- تقویت امید و نوید آزادی قدس و فلسطین در جهان اسلام به ویژه در سرزمین‌های اشغالی

 

11- تبیین دامنه و عمق جنایات ضد بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و نیز همراهی آن با آمریکا و ارتجاع منطقه در جنگ‌آفرینی و جنایت‌‌پیشگی علیه کشورهای مسلمان عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، لیبی و...

 

12- برجسته‌سازی هم‌پوشانی و همراهی آل‌سعود و رژیم صهیونیستی در تحولات اخیر منطقه به ویژه جنایات جنگی علیه مردم یمن و بحرین و حمایت از تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه

 

13- افشای مخاطرات و تهدیدات ناشی از راهبردها و سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی و جنگ‌های تروریستی داعش و گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه و نیز جنگ آل سعود علیه مردم مسلمان یمن و آل خلیفه

 

14- تأکید بر اهمیت تقویت وحدت و روحیه همگرایی منطقه‌ای کشورهای اسلامی و مقابله با تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی در تشدید واگرایی و ایجاد ائتلاف‌های شیطانی در راستای گسترش تضاد و اختلاف بین‌ ملل و مذاهب اسلامی

 

15- نمایش دستاوردهای 67 ساله‌ی مقاومت و انتفاضه فلسطین و رویکرد و رفتار کشورهای اسلامی و عربی در قبال آن.

 

16- تبیین ابعاد و زوایای رویکرد و دیدگاه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان راهبرد و کلید اساسی حل مسئله قدس و فلسطین.

 

17- تبیین و تشریح چرایی روز قدس و جایگاه فلسطین و مقاومت اسلامی در امنیت ایران و معادلات منطقه‌ای

 

18- برجسته‌سازی دستاوردها و پیامدهای مقاومت و بیداری اسلامی در راستای آرمان آزادی قدس شریف.

 

19- انعکاس روحیه انقلابیگری، سلطه‌ستیزی و پشتیبانی ملت ایران و دیگر ملل اسلامی از انتفاضه و مقاومت فلسطین.

 

20- تبیین نقش و جایگاه روز جهانی قدس در زنده نگه داشتن عزم، اراده و حمایت مسلمین از آرمان قدس و اعتراض جهان اسلام علیه اسرائیل و نیز تداوم مقاومت و مبارزه‌ی ملت فلسطین در داخل کشورشان.

 

21- تأکید بر ضرورت دشمن‌شناسی، تبیین و روشنگری نسبت به توطئه‌ها و مقاصد نظام سلطه و قدرت‌های زورگو در منطقه.

 

22- تشریح اهداف و پیامدهای یهودی‌سازی قدس و تداوم تلاش صهیونیست‌ها در شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی و نیز معرفی بیت‌المقدس به عنوان مرکز رژیم صهونیستی و تبعات آن در آینده فلسطین.

 

23- معطوف‌سازی توجه افکار عمومی جهانیان و نیز سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشر به مسئله بازگشت آوارگان فلسطین.

 

بدیهی است چنانچه فعالیت های تبلیغاتی اعم از سمعی و بصری به زبانهای زنده دنیا تولید و در مراسم راهپیمایی به عرضه عموم گذاشته شود بر انتقال پیام های این مراسم و همدردی و همبستگی ملت ایران با ملت فلسطین و ملت های منطقه تسریع خواهد شد. به برکت حضور رسانه های مستقل در منطقه و جهان چند سالی است که بایکوت رسانه ای دستگاههای تبلیغاتی غرب وابسته به صهیونیسم بین الملل شکسته شده و فریاد رسای مردم ایران در دفاع از مظلومان فلسطینی به سمع و نظر افکار عمومی دنیا می رسد و لذا فرصت بی بدیل این همایش را بایستی پاس داشت و از آن برای ارسال پیام و صدای ملت ایران نیکو بهر برد.

[ منبع این خبر سایت رجانیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت رجانیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده