ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازخواني مواضع انقلابي رهبر انقلاب در «من انقلابي‌ام»

كتاب «من انقلابي‌ام» بازخواني برجسته‌ترين مواضع انقلابي رهبر معظم انقلاب منتشر شد. نشر ساقي كتاب «من انقلابي‌ام» بازخواني برجسته‌ترين مواضع انقلابي رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بازه زماني سال‌هاي 1368 الي 1394 را منتشر كرد. مرتضي مهدوي اين كتاب را در دو فصل و هشت بخش گردآوري و تدوين كرده است. در فصل اول به مواردي چون مواضع رهبري در قبال كشورهاي غربي (امريكا و اروپا)، رژيم اشغالگر قدس و حمايت از جريان مقاومت، چالش انرژي هسته‌اي و بيداري اسلامي پرداخته شده است. فصل دوم شامل مواضع رهبري در بعد سياست داخلي همچون فتنه 18 تيرماه سال 1378، فتنه سال 1388، مواضع انقلابي رهبري در قبال مسائل فرهنگي و اهتمام رهبري به تعميم انقلابي‌گري در همه اركان و شئون نظام است. گفتني است نام كتاب براساس سخنراني معروف رهبر انقلاب در ديدار فرماندهان و جمعي از كاركنان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در بهمن ماه 1391 اقتباس شده است.

ايشان در بيانات خود فرمودند: «من ديپلمات نيستم، من انقلابي‌ام. حرف را صريح و صادقانه مي‌گويم. ديپلمات يك كلمه‌اي را مي‌گويد، معناي ديگري را اراده مي‌كند. ما صريح و صادقانه حرف خودمان را مي‌زنيم، ما قاطع و جازم حرف خودمان را مي‌زنيم.» در بخشي از مقدمه كتاب مي‌خوانيم: «اين كتاب در پي توصيف رهبر انقلابي است، رهبري كه از تمام علايق و تعلقات گسسته و با تمام وجود و همه هستي خود به حضرت حق پيوسته باشد و تنها چنين كسي است كه مي‌تواند همچون امام راحل تمام‌قد در مقابل قدرت‌هاي متكبر و مستكبر و زورگوياني كه ديگر حكام و رؤساي كشورها با اندك اخم و تشري از آنها دست و پاي خود را جمع مي‌كنند، بايستد و دلش نلرزد، بلكه به آنها تشر هم بزند و زماني كه تمام جهان در اثر خشم و لجام گسيختگي ابرقدرت‌ها جرئت نفس كشيدن ندارند، سينه سپر كند، به عربده‌كشي‌هايشان پاسخ قاطع و منطقي دهد و به ديگران نيز جرئت سخن گفتن و موضع گرفتن ببخشد.»

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده