ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تئاتر مقاومت همچنان اولويت سرو است

سردار جباري، مدير عامل بنياد فرهنگي روايت، از باقي ماندن اولويت موضوع مقاومت و دفاع مقدس در اجراهاي تماشاخانه سرو خبر داد. نویسنده : محمدصادقي  به دنبال انتشار گزارشي درباره اجاره دادن سالن تئاتر سرو، متعلق به بنياد فرهنگي روايت به بخش خصوصي به منظور درآمدزايي و خودكفايي مالي اين مجموعه، سردار جباري مدير عامل بنياد فرهنگي روايت در تماس با «جوان» ضمن ارائه توضيحاتي درباره اين خبر از باقي ماندن اولويت برگزاري نمايش‌هاي حوزه انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در اجراهاي اين تماشاخانه خبر داد. به گفته جباري، تئاتر سرو واگذار نشده و صرفاً از گروه‌هايي كه تمايل داشته باشند در اين تماشاخانه كار اجرا كنند، هزينه و اجاره سالن گرفته خواهد شد. مدير عامل بنياد فرهنگي روايت همچنين تأكيد كرد: مانند سابق اولويت اجراهاي اين تماشاخانه، تئاتر مقاومت و دفاع مقدس خواهد بود و تئاتر‌هايي با اين مضامين اگر مورد تأييد بنياد روايت قرار بگيرد، از سوي اين بنياد حمايت خواهند شد. تماشاخانه سرو يكي از جديد‌ترين مجموعه‌هاي تئاتري كشور است كه به همت بنياد فرهنگي روايت و در آستانه پانزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر مقاومت ساخته شد. اين سالن تئاتر از نوع بلك باكس است. سالن سرو به دليل قابليت پرتابل بودن سن و جايگاه تماشاگران امكان اجراي تئاتر‌هاي متفاوت را بنا به نياز گروه‌هاي تئاتري فراهم مي‌كند. بعد از اجراهاي جشنواره تئاتر مقاومت، تماشاخانه سرو به انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس سپرده شد و سپس با رويكرد خودكفايي مالي كه بنياد روايت براي اين مجموعه فرهنگي و هنري در نظر گرفت، مديريت آن از انجمن تئاتر به بنياد روايت بازگشت.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده