ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مديران علاوه بر ارائه فيش حقوقي بايد آزمايش صحت مزاج هم بدهند!

نویسنده : اولاد آدم  اولاد آدم ديروز از تورم تك رقمي در دوره ركود گفت و گفت كه هنر نيست، اما خوانندگان اولاد آدم برايش كامنت گذاشتند كه بالاخره بعد از 25 سال، هنر است! براي همين هم اولاد آدم ذره‌بينش را برداشت تا ببينيد، اين يك مورد را راست گفته‌اند يا اين هم مانند آن موارد ديگر كه مي‌گويند، خالي‌بندي است؟
راستش يكي از آمار مهم اقتصادي كه طي هفته گذشته از سوي مسئولان اعلام شده است، تك رقمي شدن نرخ تورم است كه با كمال رشادت شاهد بوديم عادل آذر رئيس مركز آمار ايران به همراه محمدباقر نوبخت رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و سخنگوي دولت اعلام كردند، براي اولين بار طي 25 سال گذشته نرخ تورم تك رقمي شده است. در همينجا بود كه اشك شوق در چشمان اولاد آدم حلقه زد و بعد از 25 سال شما شاهد اشك حلقوي اولاد آدم بوديد! اما يك جاي خبر، بو داشت! تك رقمي بودن را نمي‌گويم! قبلاً هم در همين گذشته‌هاي نزديك، تك رقمي شده بوديم....
بلي! به شما بشارت بدهم كه اظهارات عادل آذر در حالي است كه آمارهاي مركز آمار ايران نشان مي‌دهد، از اسفند ماه 88 نرخ تورم تك رقمي شده به طوري كه در ماه مذكور تورم به 8/8 درصد رسيد. اين تورم تك رقمي تا آبان 89 ادامه يافت و رقم 4/9 درصد را به ثبت رساند. در واقع نرخ تورم پيش از اين طي 9 ماه از اسفند 88 تا آبان 89 هم تك رقمي شده بود و اين يعني تورم، نيم قرن پيش تك رقمي نبوده بلكه پنج سال پيش تك رقمي شده بوده و معلوم نيست كه چرا باز اين بازي را شروع كرده‌اند. اصولاً بازي با آمار خوب است. بهتر از بازي با فيش‌هاي حقوقي است!
شايد به اولاد آدم بگوييد كه اعلام غلط بي‌سابقه بودن تورم تك رقمي در 25 سال گذشته از سوي نوبخت چندان دور از انتظار نيست چراكه وي معمولاً اطلاعات و آمار را مانند آجيل مشكل‌گشا از جيبش درمي‌آورد و براي شفاي حاميان و كوري چشم دشمنان، توزيع مي‌كند، ولي رئيس مركز آمار ايران كه خود مسئول توليد آمارهاي اقتصادي كشور است و به عنوان يك چهره دانشگاهي مطرح است، اشتباه فاحش اينچنيني از وي بعيد است، ضمن اينكه با گذشت چند روز از اين اعلام غلط و تصريح اين اشتباه از سوي رسانه‌ها، وي هنوز گفته خود را اصلاح نكرده است كه شائبه كر بودن رئيس اين مركز را بيش از پيش در اذهان متبادر مي‌سازد. آيا اين روزها علاوه بر چك كردن فيش‌هاي حقوقي مديران، بايد از آنها تست شنوايي و بينايي‌سنجي و صحت مزاج هم بگيريم؟
اولاد آدم در اينجا تأكيد مي‌كند كه عادل آذر هفته گذشته با تأكيد بر اينكه نرخ تورم بعد از 25 سال تك رقمي شده است، گفته:‌«نرخ تورم بعد از 25 سال به 5/9 درصد رسيده است. با سياست‌هاي دولت نرخ تورم بعد از سال‌ها و در حالي كه زماني به 40 درصد هم رسيده بود تك رقمي شده است. اگر سياست‌هايي كه دولت پيگيري مي‌كند و رئيس‌جمهور نظارت مستقيم بر آنها دارد، ادامه داشته باشد سير كاهش تورم نيز ادامه خواهد داشت.» اما معلوم نيست كه اين نثر مسجع را خودش گفته يا برايش نوشته‌اند و از روي كاغذ خوانده است؟
اولاد آدم مي‌خواست برود جلو  يك جايي تحصن كند و بنشيند تا يكي برود گوش اين عادل خوان را بگيرد و بياورد تا توضيح بدهد، كه ترسيد! يعني ترس هم دارد. يك وقت مي‌بينيد، اينها هر كسي را كه در خيابان مي‌نشيند، فكر مي‌كنند كارگر بيكار است و حقوق معوقه‌اش را مي‌خواهد و مي‌برندش و حقوقش را شلاقي به او پرداخت مي‌كنند و...
بله! شايد اصلاً تقصير دولت قبل است كه نرخ تورم را در زمان خودش برده زير 10 درصد. شايد توطئه آنها بوده كه روي اينها را كم كنند. حالا كه همه چيز تقصير قبلي‌هاست، حالا كه دستبرد امريكايي‌ها به منابع مالي ما تقصير قبلي‌هاست، حالا كه فيش‌هاي نجومي هم حتي تقصير قبلي‌هاست، اين آمار مقايسه‌اي غلط هم لابد تقصير آنهاست....

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده