ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تهيه جهيزيه 75 هزار نوعروس طرحي ملي است

در تمام شهرها و روستاهاي كه اين طرح را عنوان كرده‌ايم و اگر مسجدي تحت عنوان طرح ما پولي را از سوي مردم جمع‌آوري كرد و خودش در همان محل كسي را مستحق كمك دانست بايد همان‌جا آن كمك‌ها را هزينه كند. تهيه جهيزيه 75 هزار نوعروس طرحي ملي استعليرضا نائيني، دبير اجرايي طرح آينه و شمعدان در گفت و گو با «جوان آنلاين» گفت: مسئله طرح آينه و شمعدان يك هفته قبل از ماه مبارك رمضان توسط آقاي فتاح، مدير كميته امداد امام خميني(ره) مطرح شد كه دختراني عقد كرده‌ تحت پوشش كميته امداد 6 ماه در صف دريافت جهيزيه هستند و بضاعت كافي براي آغاز زندگي را ندارند و شروع زندگي آنها متوقف شده فقط به دليل اينكه اين دختران توانايي تهيه جيهزيه را ندارد. اين مسئله بسيار مهمي است و كميته امداد هم هر ساله قدم‌هاي بزرگي در اين مسير برمي‌دارد اما در بخش‌هاي مختلف با محدوديت‌هاي بسياري هم همراه است.

نائيني ادامه داد: ما به اين طرح به عنوان يك طرح و فراخوان ملي مي‌نگريم و مردم را متوجه اين داستان مي‌كنيم كه 75 هزار نو عروس محتاج جهيزيه حداقلي هستند و شروع زندگي آن به تاخير افتاده است تا مردم هم كمك‌هاي خير خود را براي اين دختران انجام دهند.

وي افزود: اجراي اين طرح به معني يك فضا سازي رسانه‌اي تحت حمايت‌هاي نقدي مردمي است. برنامه‌ريزي ما اين است كه نهايت استفاده را از فرصت ماه مبارك رمضان داشته باشيم و در خصوص برنامه‌هاي بعدي پس از ماه مبارك رمضان تصميم‌گيري خواهد شد.

دبير اجرايي طرح آينه و شمعدان همچنين يادآور شد: هدف این نیست که همه کمک های نقدی به مردم از طریق روش های موجود در طرح آینه شمعدون به ستاد مرکزی منتقل شود. لذا در تمام شهرها و روستاهاي كه اين طرح را عنوان كرده‌ايم و اگر مسجدي تحت عنوان طرح ما پولي را از سوي مردم جمع‌آوري كرد و خودش در همان محل كسي را مستحق كمك دانست بايد همان‌جا آن كمك‌ها را هزينه كند. در واقع ما مي‌خواهيم در ماه مبارك رمضان گفتماني شكل بگيرد و حمايت‌هاي اجتماعي در زمينه ازدواج تقويت شود.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده