تهيه جهيزيه 75 هزار نوعروس طرحي ملي است

در تمام شهرها و روستاهاي كه اين طرح را عنوان كرده‌ايم و اگر مسجدي تحت عنوان طرح ما پولي را از سوي مردم جمع‌آوري كرد و خودش در همان محل كسي را مستحق كمك دانست بايد همان‌جا آن كمك‌ها را هزينه كند. تهيه جهيزيه 75 هزار نوعروس طرحي ملي استعليرضا نائيني، دبير اجرايي طرح آينه و شمعدان در گفت و گو با «جوان آنلاين» گفت: مسئله طرح آينه و شمعدان يك هفته قبل از ماه مبارك رمضان توسط آقاي فتاح، مدير كميته امداد امام خميني(ره) مطرح شد كه دختراني عقد كرده‌ تحت پوشش كميته امداد 6 ماه در صف دريافت جهيزيه هستند و بضاعت كافي براي آغاز زندگي را ندارند و شروع زندگي آنها متوقف شده فقط به دليل اينكه اين دختران توانايي تهيه جيهزيه را ندارد. اين مسئله بسيار مهمي است و كميته امداد هم هر ساله قدم‌هاي بزرگي در اين مسير برمي‌دارد اما در بخش‌هاي مختلف با محدوديت‌هاي بسياري هم همراه است.

نائيني ادامه داد: ما به اين طرح به عنوان يك طرح و فراخوان ملي مي‌نگريم و مردم را متوجه اين داستان مي‌كنيم كه 75 هزار نو عروس محتاج جهيزيه حداقلي هستند و شروع زندگي آن به تاخير افتاده است تا مردم هم كمك‌هاي خير خود را براي اين دختران انجام دهند.

وي افزود: اجراي اين طرح به معني يك فضا سازي رسانه‌اي تحت حمايت‌هاي نقدي مردمي است. برنامه‌ريزي ما اين است كه نهايت استفاده را از فرصت ماه مبارك رمضان داشته باشيم و در خصوص برنامه‌هاي بعدي پس از ماه مبارك رمضان تصميم‌گيري خواهد شد.

دبير اجرايي طرح آينه و شمعدان همچنين يادآور شد: هدف این نیست که همه کمک های نقدی به مردم از طریق روش های موجود در طرح آینه شمعدون به ستاد مرکزی منتقل شود. لذا در تمام شهرها و روستاهاي كه اين طرح را عنوان كرده‌ايم و اگر مسجدي تحت عنوان طرح ما پولي را از سوي مردم جمع‌آوري كرد و خودش در همان محل كسي را مستحق كمك دانست بايد همان‌جا آن كمك‌ها را هزينه كند. در واقع ما مي‌خواهيم در ماه مبارك رمضان گفتماني شكل بگيرد و حمايت‌هاي اجتماعي در زمينه ازدواج تقويت شود.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهيه جهيزيه 75 هزار نوعروس طرحي ملي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX