ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بي‌خطر‌سازي زباله‌هاي خطرناك بیمارستانی به شهرداري واگذار شد

قصه دراز تعيين تكليف زباله‌هاي بيمارستاني سرانجام با رأي اعضاي شورا پس از بحث و بررسي ... نویسنده : بیژن یانچشمه  قصه دراز تعيين تكليف زباله‌هاي بيمارستاني سرانجام با رأي اعضاي شورا پس از بحث و بررسي درخصوص بندهاي مصوبه تعيين بهاي خدمات و چگونگي اعمال نظارت بر جمع‌آوري و دفن پسماندهاي ويژه پزشكي، صنعتي و كشاورزي در شهر تهران نهايتاً با 19 رأي موافق به تصويب رسيد و همچنين مقرر شد شهرداري تهران تا پايان سال 96 زباله‌سوز ويژه اين پسماندها را احداث كند.

روزانه حدود 100 تن زباله پزشكي در شهر تهران توليد مي‌شود كه از اين ميان حدود 18 تن پسماند عفوني خطرناك است و مشكل تفكيك و دفن بهداشتي اين زباله‌ها همچنان مشكل‌ساز است بر اين اساس رئيس سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در جلسه شوراي شهر و در جريان بررسي مصوبه تعيين بهاي خدمات جمع‌آوري و دفن پسماندهاي ويژه پزشكي، صنعتي و كشاورزي گفت: پسماندهاي صنعتي به دليل نبود نظارت و ايفاي وظايف دستگاه‌هاي ذي‌ربط در شهر تهران دچار مشكلات بسياري هستند. براي مديريت پسماندهاي اين بخش شهرداري تهران به رغم اينكه به لحاظ قانوني وظيفه‌اي ندارد اما براساس اين مصوبه پيشنهاد مديريت اين نوع از پسماندها را داده است.  جعفري افزود: براي استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در اين حوزه از سال گذشته مذاكراتي را با بخش خصوصي آغاز كرده‌ايم. با توجه به اينكه پسماندهاي صنعتي و بيمارستاني با ساير زباله‌ها مخلوط مي‌شوند، مديريت آنها كار بيشتري دارد. بر همين اساس لايحه‌اي را به شوراي اسلامي شهر تهران تقديم كرديم و در آن هزينه‌هاي ارائه اين خدمات را مشخص كرده‌ايم. 

رئيس سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران تأكيد كرد: البته در اين لايحه پس از بررسي در كميسيون‌هاي مربوطه مبلغ 130 تومان براي بهاي اين خدمات تعيين شد كه پيشنهاد ما براي ايجاد انگيزه براي بخش خصوصي افزايش اين رقم تا 200 تومان است.  در ادامه جلسه، محمد حقاني رئيس كميته محيط زيست شوراي شهر تهران، گفت: پسماندهاي پزشكي خود به چهار دسته تقسيم مي‌شوند. دسته نخست پسماندهاي عادي و شبه خانگي هستند كه در آشپزخانه بيمارستان‌ها و در بخش‌هاي ديگر توليد مي‌شوند. زباله‌هاي عفوني تيز، برنده، شيميايي و دارويي نيز سه بخش ديگر زباله‌هاي بيمارستاني را شامل مي‌شوند كه در اين ميان زباله‌هاي عفوني بسيار خطرناك هستند.  وي افزود: روزانه حدود 100 تن زباله پزشكي در شهر تهران توليد مي‌شود كه از اين ميان حدود 18 تن پسماند عفوني خطرناك است، لذا لازم است اين زباله‌ها از مبدأ تفكيك شوند.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده