ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرايط انعقاد قرارداد كار

همه كارفرمايان، كارگران، كارگاه‌ها، مؤسسات توليدي، صنعتي، خدماتي و كشاورزي مكلف به پيروي از قانون كار هستند. از نظر قانون كار، كارگر كسي است كه در مقابل دريافت حق‌الزحمه به درخواست كارفرما كار مي‌كند. مديران، مسئولان و همه كساني كه مسئول اداره كارگاه هستند، نماينده كارفرما محسوب مي‌شوند و كارفرما مسئول همه تعهداتي است كه اين نمايندگان در قبال كارگر به عهده مي‌گيرند. در صورتي  كه نماينده كارفرما خارج از اختيارات خود تعهدي كند و كارفرما آن را نپذيرد، در مقابل كارفرما ضامن است. براساس ماده 9 قانون كار، براي صحيح بودن قرارداد كار، رعايت شرايط زير هنگام بستن قرارداد الزامي است: 1- مشروعيت مورد قرارداد. 2- معين بودن موضوع قرارداد. 3- عدم ممنوعيت قانوني و شرعي طرفين در تصرف اموال يا انجام كار مورد نظر.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده