شرايط انعقاد قرارداد كار

همه كارفرمايان، كارگران، كارگاه‌ها، مؤسسات توليدي، صنعتي، خدماتي و كشاورزي مكلف به پيروي از قانون كار هستند. از نظر قانون كار، كارگر كسي است كه در مقابل دريافت حق‌الزحمه به درخواست كارفرما كار مي‌كند. مديران، مسئولان و همه كساني كه مسئول اداره كارگاه هستند، نماينده كارفرما محسوب مي‌شوند و كارفرما مسئول همه تعهداتي است كه اين نمايندگان در قبال كارگر به عهده مي‌گيرند. در صورتي  كه نماينده كارفرما خارج از اختيارات خود تعهدي كند و كارفرما آن را نپذيرد، در مقابل كارفرما ضامن است. براساس ماده 9 قانون كار، براي صحيح بودن قرارداد كار، رعايت شرايط زير هنگام بستن قرارداد الزامي است: 1- مشروعيت مورد قرارداد. 2- معين بودن موضوع قرارداد. 3- عدم ممنوعيت قانوني و شرعي طرفين در تصرف اموال يا انجام كار مورد نظر.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرايط انعقاد قرارداد كار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX