ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمع آوری اسلحه‌های غيرمجاز در خوزستان

معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل خوزستان فراخوانی جهت جمع‌آوري سلاح‌ غيرمجاز صادر كرد. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمين عبدالحميد امانت بهبهاني با اشاره به صدور این اطلاعيه اظهار کرد: سلاح گرم و به‌ويژه اسلحه‌هاي جنگي و شكاري غيرمجاز كه متاسفانه به‌وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاري براي ارتكاب جرائمي مانند سرقت و قتل است. از آنجا كه اين آمارها نگران‌كننده است، مي‌طلبد تا اقدامات قضايي مؤثري در اين خصوص صورت گيرد. وي با بیات این که معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم معاونت به‌عنوان مسئول جمع آوري اسلحه‌هاي غيرمجاز انتخاب شده است، ادامه ‌داد: دارندگان اسلحه‌هاي غيرمجاز مي‌توانند با مراجعه به اين معاونت واقع در كوي نبوت، بين بلوار دعبل خزائي و بلوار دماوند، طبقه دوم مجتمع قضايي شهيد باهنر و با پر كردن فرم مربوطه، معرفي‌نامه دريافت كنند تا پس از پيگيري امور، براي تحويل سلاح خود و ساير اقدامات لازم، در جريان روند كار قرار گيرند. امانت بهبهاني تصريح كرد: در سال 1390 و طبق نص صريح ماده 16 قانون دارندگان سلاح و مهمات غيرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف ‌شوند. معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل خوزستان افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غيرمجاز كه در مهلت قانوني مقرر سال 1390 موفق به استفاده از اين فرصت نشده‌اند و هنوز اسلحه غيرمجاز در اختيار دارند، مي‌توانند ظرف مدت يك ماه آينده نسبت به تحويل سلاح خود اقدام نمايند و از حداكثر تخفيف مجازات بهره‌مند ‌شوند. در غير اين صورت نگهداري سلاح توسط آنان جرم تلقي شده و وفق مقررات قانوني با آنان اقدام قاطع به‌عمل مي‌آيد.

[ منبع این خبر سایت رجانیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت رجانیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده