جمع آوری اسلحه‌های غيرمجاز در خوزستان

معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل خوزستان فراخوانی جهت جمع‌آوري سلاح‌ غيرمجاز صادر كرد. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمين عبدالحميد امانت بهبهاني با اشاره به صدور این اطلاعيه اظهار کرد: سلاح گرم و به‌ويژه اسلحه‌هاي جنگي و شكاري غيرمجاز كه متاسفانه به‌وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاري براي ارتكاب جرائمي مانند سرقت و قتل است. از آنجا كه اين آمارها نگران‌كننده است، مي‌طلبد تا اقدامات قضايي مؤثري در اين خصوص صورت گيرد. وي با بیات این که معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم معاونت به‌عنوان مسئول جمع آوري اسلحه‌هاي غيرمجاز انتخاب شده است، ادامه ‌داد: دارندگان اسلحه‌هاي غيرمجاز مي‌توانند با مراجعه به اين معاونت واقع در كوي نبوت، بين بلوار دعبل خزائي و بلوار دماوند، طبقه دوم مجتمع قضايي شهيد باهنر و با پر كردن فرم مربوطه، معرفي‌نامه دريافت كنند تا پس از پيگيري امور، براي تحويل سلاح خود و ساير اقدامات لازم، در جريان روند كار قرار گيرند. امانت بهبهاني تصريح كرد: در سال 1390 و طبق نص صريح ماده 16 قانون دارندگان سلاح و مهمات غيرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف ‌شوند. معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل خوزستان افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غيرمجاز كه در مهلت قانوني مقرر سال 1390 موفق به استفاده از اين فرصت نشده‌اند و هنوز اسلحه غيرمجاز در اختيار دارند، مي‌توانند ظرف مدت يك ماه آينده نسبت به تحويل سلاح خود اقدام نمايند و از حداكثر تخفيف مجازات بهره‌مند ‌شوند. در غير اين صورت نگهداري سلاح توسط آنان جرم تلقي شده و وفق مقررات قانوني با آنان اقدام قاطع به‌عمل مي‌آيد.

[ منبع این خبر سایت رجانیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جمع آوری اسلحه‌های غيرمجاز در خوزستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت رجانیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX