ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح انگليسي- امريكايي نابودي تأسيسات نفتي ايران و عراق

بايگاني امنيت ملي انگليس چندي قبل اسناد مخفي شده را منتشر ساخت كه نشان مي‌دهد انگليس پيش‌بيني استفاده از گزينه به‌كارگيري سلاح‌هاي هسته‌اي را در ايران و عراق براي مقابله با حمله اتحاد جماهير شوروي سابق مد نظر داشته است. اين برنامه فوق سري كه 67 سال از آن مي‌گذرد در زمان رياست جمهوري «هري ترومن» رئيس‌جمهور وقت امريكا با كد « NSC 2/26» تصويب مي‌شود تا بر اساس آن ارتش شوروي سابق نتواند در صورت تهاجم به منطقه از تأسيسات نفتي استفاده كند. در اين «سياست عدم دسترسي» از شركت‌هاي نفتي انگليس و امريكا در خاورميانه درخواست شده بود با ايفاي نقش، تأسيسات و تجهيزات نفتي منطقه را از كار انداخته و نابود سازند و چاه‌هاي نفتي منطقه را ببندند. اين طرح در دوران رياست جمهوري «آيزنهاور» تكامل يافت و دست كم تا دولت «كندي» ديگر رئيس‌جمهور وقت امريكا باقي ماند.

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده