ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هوای تبریز به حالت هشدار در آمد

آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، امروز شاخص ۱۳۶ را نشان داد که به آن معنی است که از مرز ناسالم به حالت هشدار رسید.  تسنیم: آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز، امروز شاخص P.S.I را 136 نشان داد که از مرز ناسالمی به حالت هشدار رسید. براساس این گزارش، تا ساعت 8 صبح امروز، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق 2.5 میکرون در 24 ساعت گذشته است که آمار لحظه‌ای دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا نشان دهنده بالاتر رفتن غلظت گرد و غبار را نشان می‌دهد و اگر سکون هوا ادامه یابد جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل می‌شود. به گزارش تسنیم، در این شرایط از ساکنان شهر تبریز به غیر از موارد ضروری از منزل یا اماکن سرپوشیده خارج نشوند و اگر مجبور به فعالیت در خارج از منزل هستند، زمان آن را کاهش دهند و یا از ماسک استفاده نمایند. کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی و تنفسی نباید از منزل خارج شوند و اگر آسم یا نشانه‌هایی مانند کوتاهی تنفس، خس خس یا درد قفسه سینه دارند، به پزشک مراجعه کنند. همچنین به ساکنان محترم کلانشهر تبریز توصیه می‌شود تا مواد غذایی را قبل از نگهداری در یخچال، از ذرات گرد و غبار پاک کنند و مردم درب و پنجره‌ها را ببندند، از تهویه مطبوع استفاده کنند و از ورزش در هوای آزاد اجتناب کنند. اولیای مدارس به ویژه مربیان ورزش از فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان در هوای غبارآلود ممانعت کرده و حتی برای ساعات تفریح از اماکن سرپوشیده استفاده شود و به کارکنان ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌ها، کاهش تردد در محیط‌های باز و ماندن در محیط‌های سربسته توصیه شود.

[ منبع این خبر سایت رجانیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت رجانیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده