ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چگونه قاسم سلیمانی طرح دو مرحله ایِ آل خلیفه را ناکام گذاشت؟

گفته می شود سرویس اطلاعاتی سعودی به آل خلیفه گزارش داده است: «با بیانیه قاسم سلیمانی احتمال می دهد انقلابیون، کمک های موثری از خارج از این کشور دریافت کرده اند.» پارس: پشت صحنه طرح سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم حکایت از آن دارد که قرار بوده، وی اعدام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، حکومت آل خلیفه، برنامه دو مرحله ای را برای حذف رهبر مردم بحرین آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را در دستور کار داشته است. 

بر اساس این طرح، در مرحله اول، از شیخ قاسم، سلب تابعیت صورت می گرفت و در صورت مقاومت وی و برخی اعتراض ها در نهایت وی مجددا محاکمه و به اعدام محکوم می شد.

گفته می شود صدور بیانیه سردار سلیمانی، طرح آل خلیفه را ناکام گذاشت. 

آخرین اخبار نشان می دهد که رهبران مبارز بحرین تاکنون روش مسالمت آمیز و مقاومت مدنی را در دستور کار داشتند که در روزهای اخیر در پرتو، خطای استراتژیک آل خلیفه، موجب شده تا در روزهای اخیر آرایش نیروهای مبارز به شدت در پرتو تجمعات سه چهار روز اخیر تغییر کند و در تشکل‌های جدید و به صورتی «عملیاتی» سازمان پیدا می‌کنند و موازنه امنیتی را به نفع خویش تغییر می‌دهند.

برآورد دستگاه اطلاعاتی سعودی General Intelligence Presidency ))" GIP" از تعداد مبارزین بحرینی که روش مسالمت آمیز را در دستور داشته اند بیش از 600 هزار نفر هستند و در صورتی که به روش های انقلابی روی بیاورند معادله مبارزه در بحرین تغییر خواهد کرد.

برآوردهای دیگر نشان می دهد در پایین ترین حالت ممکن، اگر تنها 15 درصد از این تعداد وارد مبارزه غیر مسالمت آمیز برسند حدود 90 هزار نیروی انقلابی وارد میدان می شوند و این در حالی است که تمام نیروهای نظامی و اداری رژیم آل خلیفه کمتر از 10 هزار نفر هستند.

دستگاه اطلاعاتی سعودی در گزارش چندی پیش خود به مقامات بحرینی تاکید کرده بود: «هیچ راه زمینی بین بحرین و ایران وجود ندارد و راههای دریایی نیز کاملا تحت کنترل است و حکومت ایران نمی تواند هیچ کمک نظامی و اقتصادی به مردم بحرین داشته باشد.»

در این گزارش تاکید شده که «در جریان اعتراضات  فوریه ۲۰۱۱ در کشورهای عربی از جمله بحرین، جوانان بحرینی به رهبران خود فشار می آوردند که به روش های مسلحانه و انقلابی برای مبارزه روی آورند که رهبران بحرینی بعد از مشورت با برخی از مقامات ایرانی، جوانان بحرینی را به پرهیز از روش های انقلابی رهنمون کردند که همین موضوع موجب دلخوری جوانان شده بود.»

گفته می شود سرویس اطلاعاتی سعودی روز جمعه به آل خلیفه گزارش داده است: «با بیانیه قاسم سلیمانی احتمال می دهد انقلابیون، کمک های موثری از خارج از این کشور دریافت کرده اند.»

[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جوان آنلاین، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده