ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزییات بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزییات قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب گفت: افرادی که در گذشته دچار مشکل شدند تا ۲۷ شهریور برای ارائه درخواست مهلت دارند.

به گزارش مهر، محمدحسن زدا در مورد بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب گفت: در این خصوص مصوبه‌ای از هیات دولت گرفتیم و از این پس رویکرد و نگاه تامین اجتماعی، بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب است.

وی به تسهیلات ارائه شده در این مورد اشاره کرد و افزود: قصد داریم با این اقدام به کارفرمایان نشان دهیم که متوجه گرفتاری و نگرانی‌های آنها هستیم؛ چرا که این افراد در طول سال‌های اخیر با تحریم‌ها و کاهش و نوسانات شدید نرخ ارز با حوادث غیرمترقبه‌ای مواجه بودند که باعث شد نتوانند تکالیف قانونی خود را به موقع انجام دهند و گاهی دچار جریمه‌های سنگینی شدند.

به گفته زدا، سازمان آنها را درک می‌کند و متوجه است که شرایط سختی داشته‌اند، به همین دلیل کارفرمایان خوش‌حساب می‌توانند به تامین اجتماعی مراجعه و درخواست خود را ارائه دهند و بعد از بررسی و تصویب خوش‌حسابی آنها، مشمول بخشودگی جرایم می‌شوند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد قسط‌بندی جرایم تاکید کرد: مدل‌های متنوعی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و اختیار انتخاب با آنهاست که به صورت قسط‌بندی اصل حق بیمه را پرداخت کنند که البته اگر قسط‌بندی طولانی‌مدتی را انتخاب کنند از بخشودگی کمتری برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این قانون دائمی است، گفت: افرادی که در گذشته دچار این مشکل شده‌اند تا ۲۷ شهریور سال جاری مهلت سه ماهه‌ای را برای آنها تعیین کرده‌ایم تا درخواست خود را ارائه کنند، اما برای افرادی که از این به بعد دچار مشکل می‌شوند، قانون دائمی است و هیچ سقفی ندارد.

[ منبع این خبر سایت تابناک اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده