ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوزاد 3 روزه در قبرستان رها شد

«نوزاد بسیار ناتوان بود. گاهی بشدت گریه می‌کرد و گاهی از زور ضعف آرام می‌شد. زمانی که به اورژانس رسیدیم،‌ بی‌حال شده بود و حتی گریه هم نمی‌کرد. کار خدا بود که ما این نوزاد را پیدا کردیم و توانستیم کمکش کنیم تا زنده بماند.» پسر جوان اینها را گفت و خوشحال بود که توانسته جان یک انسان را نجات دهد.

به گزارش جام‌جم ، 4 تیر حبیب همراه مادرش قصد رفتن به روستای رحمت‌آباد را داشت که در کنار جاده چشمش به پتوی نارنجی‌رنگی افتاد. او که نسبت به این پتو کنجکاو شده بود، خودرویش را کناری پارک کرد و به سمت آن رفت و دید این پتو یک نوزاد را در آغوش کشیده است.

حبیب درباره زمان پیدا کردن نوزاد می‌گوید: ساعت حدود 14 بود که آن را کنار جاده دیدم. همراه مادرم از کورین به روستاهای اطراف می‌رفتیم که متوجه شدیم درون قبرستان کنار جاده این نوزاد رها شده است. وقتی او را پیدا کردم، ضعیف و ناتوان شده بود. گاهی گریه می‌کرد و گاهی هم آن‌قدر آرام می‌شد که فکر می‌کردیم خدایی‌ناکرده از دنیا رفته است. مادرم او را در آغوش کشید و سوار ماشین شدیم و بسرعت حرکت کردیم.

گرمای هوا باعث شده بود نوزاد بی‌حال شود. آنها بلافاصله نوزاد بی‌پناه را به اورژانس بخش کورین رساندند.

حبیب پیدا کردن نوزاد را کار خدا می‌داند و می‌گوید: نمی‌دانم شاید خدا خواست ما در این ساعت از روز در همان جاده‌ای باشیم که این نوزاد در آن رها شده بود. من با این که 21 سال دارم و هنوز ازدواج نکرده‌ام، ولی دوست دارم او را پیش خودم بیاورم و بزرگ کنم. همه تلاشم را می‌کنم که خوشبخت شود، اما شرایط این کار مهیا نیست. کاش می‌شد. نوزاد با کمک حبیب و مادرش به بیمارستان رسید و از آن زمان به بعد کار پرسنل بیمارستان برای بهبود حال نوزاد شروع شد.

شهربخش، مسئول بخش فنی حوادث اجتماعی بخش کورین درباره حال نوزاد گفت: زمانی که این نوزاد را به بیمارستان آوردند، حال خوبی نداشت. اگر او را دیرتر به بیمارستان می‌رساندند، جان خود را از دست می‌داد. وی همچنین درباره عملیات احیایی که در بخش اورژانس روی نوزاد انجام شده بود، افزود: پرسنل برای بهبود حال نوزاد عملیات سرم‌تراپی را انجام دادند و سرانجام بعد از دو ساعت حال نوزاد بهتر شد و به بخش منتقل شد.

شهربخش درباره وضعیت کنونی نوزاد یادآور شد: نوزاد که حالا یک هفته از تولدش گذشته، حالش خوب است و پس از تشکیل پرونده، در اختیار بهزیستی قرار داده‌ایم. او نیز همانند کودکان دیگر در بهزیستی منتظر است تا خانواده‌ای پیدا شود و به فرزندخواندگی قبولش کنند.

وی درباره اتفاقات مشابه آنچه برای این کودک رخ داده بود، گفت: هفته گذشته هم یک نوزاد دیگر پیدا شده بود. او نیز در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان رها شده بود که به بهزیستی تحویل داده شد.

محمدرضا سراوانی، مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: از این دست کودکان که در خیابان یا گوشه‌ای از شهر در سبد، پارچه یا پتو به حال خود رها شده‌اند، متأسفانه زیاد پیدا می‌شود که توسط مقام قضایی به بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

[ منبع این خبر سایت تابناک اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده