ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات شهرداری برای روز قدس

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از پیش بینی تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری هر چه باشکوه تر راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد.

نماز جمعه و راهپیمایی روز قدس تهران

به گزارش ایسنا، مهندس منصور باقرصاد با اعلام این مطلب در تشریح برنامه های شهرداری تهران در «روز قدس» گفت:تمامی مجموعه شهرداری تهران برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری راهپیمایی روز قدس پیش بینی کرده اند و تدابیر لازم برای انتقال مردم از مساجد و میادین مختلف دیده شده است.

باقرصاد با اشاره به این که 8 کمیته در برپایی روز جهانی قدس در شهرداری تهران فعالیت می کنند،گفت:کمیته ارزیابی،کمیته نگهداشت،کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته ایمنی و بحران، کمیته درمان، کمیته راهنما، کمیته امور مناطق و رفع سد معبر  کمیته هایی هستند که در برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس فعالیت می کنند.

مسیرهای 9گانه راهپیمایی روز جهانی قدس

وی در ادامه با بیان این که 9مسیر برای راهپیمایی روز جهانی قدس تعیین شده است و آماده سازی این مسیرها از جهت نظافت عمومی، فضای سبز،رفع موانع و مشکلات و... در دستور کار قرار خواهد گرفت به ذکر مسیرهای 9گانه پرداخت و گفت:مسیر شماره 1:مسجد امام حسین (ع)،میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران،مسیر شماره 2: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران،مسیر شماره 3: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی عصر(عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران،مسیر شماره 4:مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران،مسیر شماره 5: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره 6: مسجد المهدی (عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره 7: مسجد الجواد (ع)، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان، میدان ولی عصر(عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران، مسیر شماره 8: مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران،مسیر شماره 9: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران؛ مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس هستند.

تهیه و نصب بنر بر روی بیلبوردها و سازه های پرتابل در سطح شهر تهران

باقرصاد در ادامه با بیان این که برنامه های لازم در خصوص تبلیغات محیطی «روز قدس» در سطح شهر تهران پیش بینی شده است، گفت: تهیه و نصب بنر برروی بیلبوردها و سازه های پرتابل در سطح شهر تهران و در اطراف دانشگاه تهران و انجام تبلیغات محیطی در تلویزیونهای شهری و... از جمله اقدامات سازمان زیباسازی می باشد.

خدمات رسانی 2500دستگاه اتوبوس  از 41نقطه و 150 مسجد به راهپیمایان

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه افزود:شرکت اتوبوسرانی نیز به ارائه خدمات رایگان به شهروندان در مسیرهای منتهی به مراسم روز جهانی قدس با 2500 دستگاه اتوبوس  از 41نقطه شامل میادین، پایانه ها و شهرک ها و نیز 150 مسجد سطح شهر تهران اقدام خواهد کرد که از این تعداد 600 اتوبوس دو کابین و الباقی از اتوبوس های بخش خصوصی خواهند بود.همچنین خدمات رسانی مترو در ایستگاه های مسیر راهپیمایی و در زمان برگزاری مراسم روز قدس رایگان خواهد بود.همچنین کم کردن فاصله تردد و زیاد کردن حجم انتقال شرکت کنندگان با تامین کلیه امکانات توسط شرکت مترو انجام خواهد شد.

باقرصاد ادامه داد:سازمان تاکسیرانی نیز با اختصاص تاکسی های ون نسبت به جابجایی و خدمات رسانی به راهپیمایان اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

شناسایی نقاط ناایمن و استقرار تجهیزات آتش نشانی

وی با بیان این که سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز به شناسایی نقاط ناایمن در مسیرها خواهد پرداخت، اذعان داشت:شناسایی نقاط ناایمن و علامت گذاری محلها و اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع نقاط ناایمن،استقرار تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در نقاط پیش بینی شده صورت خواهد گرفت.

باقرصاد در ادامه افزود:با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با سازمان بهشت زهرا(س) و جهت تلطیف هوا و خنک کردن راهپیمایان در روز جهانی قدس ، در مسیر راهپیمایی دستگاه های مه پاش ثابت و سیار به تعداد مورد نیاز نصب خواهد شد.

آماده باش کامل شرکت شهر سالم برای خدمات رسانی به شهروندان

باقرصاد با اشاره به این که شرکت شهر سالم نیز در مراسم  روز قدس در آماده باش کامل می باشد تا به شهروندان خدمات رسانی کند، گفت:تیم های پزشکی متخصص و آمبولانس  در کلینیک منطقه 6 مستقر خواهند شد و این کلینیک مجهز به کلیه امکانات می باشد. همچنین کارشناسان مرکز بهداشت شرکت شهر سالم  نیز به منظور بررسی بهداشت محیط و نظارت بر توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی حضور خواهند داشت.

نظافت و رفت و روب مسیر راهپیمایی  

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که محدوده اطراف دانشگاه تهران به چهار پهنه تقسیم بندی شده است بر نظافت و رفت و روب مسیر راهپیمایی  توسط نیروهای متحدالشکل و استقرار ماشین آلات سبک و سنگین به شکل منظم در مسیرهای تعیین شده تاکید کرد و گفت:اقدامات لازم برای پاکسازی و نظافت مسیرهای راهپیمایی اطراف دانشگاه تهران به نحو مطلوب توسط سازمان مدیریت پسماند و شهرداری منطقه 6 و با همکاری مناطق7-2-5-9-10-11-12 صورت خواهد گرفت.

به گفته باقرصاد شرکت شهربان و حریم بان نیز برنامه ریزی های لازم را برای استقرار نیروهای اجرایی و خودرو  در پهنه های از پیش تعیین شده برای جلوگیری از بساط گستری در طول برگزاری مراسم انجام خواهد داد.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران نیز به گل آرایی جایگاه نماز در دانشگاه تهران خواهد پرداخت،اذعان داشت: واکاری فضای سبز محدوده دانشگاه و تامین و استقرار سرویس های بهداشتی پرتابل در محل های تعیین شده از جمله موضوعاتی است که این سازمان دنبال خواهد کرد.

ایجاد گذرگاه هنر با حضور 26 هنرمند و نقاشی زنده در خصوص مفاهیم «روز قدس»

وی به اجرای ویژه برنامه های فرهنگی در ایستگاه مترو اشاره داشت و گفت:چاپ و توزیع ویژه نامه «فرهنگ شهر» در ایستگاه های مترو،راه اندازی 2پردیس  در چهارراه ولیعصر(عج) و خیابان وصال با 22 غرفه در زمینه هایی چون کودک، برگزاری مسابقه و... اجرای نمایش های میدانی،ایجاد گذرگاه هنر با حضور 26 هنرمند و نقاشی زنده در خصوص مفاهیم روز قدس، برپایی نمایشگاه عکس با عنوان«نسیم بهشت» در 10 ایستگاه مترو،چاپ پوسترهایی با محتوی آموزشی و... از جمله برنامه های فرهنگی شهرداری تهران در روز جهانی قدس می باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، باقرصاد در پایان گفت:منطقه 20 شهرداری تهران نیز برای برگزاری مراسم روز جهانی قدس در اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با بسیج تمامی امکانات و تجهیزات و با همکاری شرکت اتوبوسرانی آماده خدمات رسانی به راهپیمایان می باشد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده