ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر اول اسکاتلند به بروکسل سفر می‌کند

وزیر اول اسکاتلند به بروکسل سفر می‌کند

وزیر اول اسکاتلند اعلام کرده است که در پی رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه به بروکسل سفر کرده و در دیدار های خود از موقعیت اسکاتلند در اتحادیه اروپا دفاع خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیکلا استرجن» در این رابطه گفت که «کاملا مصمم» است که از اسکاتلند حمایت کرده و در این راستا اختیاراتی نیز از پارلمان این کشور کسب کرده است.

وی افزود: «دیداری مقدماتی از بروکسل انجام داده و موقعیت و منافع اسکاتلند را در نظر خواهم گرفت.»

استرجن که رهبر حزب ملی استقلال‌طلب اسکاتلند است، در ادامه افزود: «‌در طول تمام این مدت قاطعانه مصممم هستم که روابط و موقعیت اسکاتلند با اتحادیه اروپا را حفظ کنم.»

بریتانیا با رای ۵۲ درصد به خروج از اتحادیه اروپا رای داد حال آن‌که اسکاتلند قاطعانه به حضور در این اتحادیه رای داده است.

بر اساس گفته منبعی آگاه در گروه رهبران اتحادیه اروپا، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا جلسه با وزیر اول اسکاتلند را نپذیرفته است.

این منبع افزود: «‌در پی تقاضای استرجن برای دیدار با دونالد تاسک، این مقام اروپایی این دیدار را رد کرده و آن را از نظر زمانی مناسب ندانسته است.»

 

[ منبع این خبر سایت ایلنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده