ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انفجارها زهر چشم‌گرفتن عربستان از آنکارا است

انفجارهای دیشب در واقع زهر چشم گرفتن عربستان از آنکارا است. در روزهای آینده هم باز می توان انتظار چنین عملیات هایی را داشت. داعش متوجه است که امر امر مرگ و زنذگی است و می‌تواند به نیروهایش دستور مدل «گرگ تنها» را بدهد که به معنای جنگ نامنظم و نامتقارن تروریستی است. ‫‏صراط: ترکیه در حال ایجاد یک جبهه عجمی در برابر جبهه عربی است وانفجارهای دیشب شاید دلیلی بر این نظر باشد.

به گزارش فردانیوز، ترکیه با عربستان ماه هاست که در استراتژی پایان غائله سوریه به شدت به اختلاف خورده است. ترکیه عربستان را متهم به بی انصافی می‌کند، ترکیه مدعی است که آنکارا در مقایسه با ریاض ضرر بیشتری را متحمل شده است و دیگر باید این غائله پایان یابد. خصوصا یکی از اصلی ترین موارد اختلاف چگونگی پایان داعش است. ترکیه قائل به نابودی داعش است. برای همین از یک سال پیش مذاکرات مستقیم با بشار اسد را آغاز کرده است و تمام تلاش خود را برای نابودی داعش می‌کند. اما ‏عربستان معتقد به مدل طالبانی است یعنی باید داعش در یک جغرافیای خاص زنده بماند. برای همین ترکیه را به شدت تحت فشار قرار داده است تا بخشی از اراضی هم مرزش با ‫‏سوریه را برای ادامه بقای داعش در اختیار این گروه قرار بدهد. (اگر یادتان باشد هفته های گذشته به صورت متناوب شاهد پرتاب خمپاره به مناطق مرزی ترکیه بودیم، هدف این خمپاره ها ارعاب مردم و تحمیل مهاجرت اهالی بومی این شهرها به مناطق دیگر بود، تا مقدمات دادن خاک به داعش مهیا شود!)

بی شک ‫‏اردوغان هرچه و هرکه باشد راضی به این امر نمی‌شود، پس سیاست تازه‌ای را در پیش گرفت بازسازی و تقویت تمام روابط سیاسی خراب شده یا محدود شده (با ‫‏اسرائیل رابطه اش خراب نشده بود بلکه علي الظاهر برخی تحفظ ها به خرج داده می‌شد که باید رعایت می‌شد و در شرایط کنونی نیز آنها باید رفع می‌شد) بنابراین ‫‏داوداوغلو به ‫‏ایران آمد، گروه های میانجی از چندماه پیش عازم ‫‏مسکو شد، مذاکرات با بشار اسد از حالت مذاکره با واسطه- که البته ترک بودند نه کشوری دیگر- به مذاکره مستقیم در ‫‏الجزایر تبدیل شد و رابطه با مصر هم تا چند هفته دیگر از سر گرفته خواهد شد. در این میان اسراییل و ‫‏مصر به عنوان عامل توازن و چانه زنی بین آنکارا و ریاض و ایران و روسیه به عنوان تخم مرغ های مخصوص سبد آنکارا محسوب می‌شوند.

انفجارهای دیشب در واقع زهر چشم گرفتن عربستان از آنکارا است. در روزهای آینده هم باز می توان انتظار چنین عملیات هایی را داشت. داعش متوجه است که امر امر مرگ و زنذگی است و می‌تواند به نیروهایش دستور مدل «گرگ تنها» را بدهد که به معنای جنگ نامنظم و نامتقارن تروریستی است.

در این میان اگر اردوغان بتواند نظر ‫‏واشنگتن را با خود همراه کند پیروز است وگرنه روزهای سنگینی در انتظار ملت ترکیه است!

آه استانبول!

[ منبع این خبر سایت صراط، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت صراط، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده