ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش سواد رسانه‌ای عموم با داوری محصولات دیجیتال

افزایش سواد رسانه‌ای عموم با داوری محصولات دیجیتال

سید مرتضی موسویان از تعیین موضوع سواد رسانه‌ای به عنوان معیار رتبه بندی تمام محصولات دیجیتال کشور خبر داد و گفت: درخواست ما از اعضای هیئت علمی جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی این است که شاخص‌هایی را برای ارزیابی محصولات دیجیتال ثبت شده در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در چارچوب سواد رسانه‌ای پیشنهاد دهند.

به گزارش ایلنا، رئیس همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی در هفتمین نشست تخصصی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی با حضور اساتید دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی گفت: همه‌ی ما علاقمندیم سواد رسانه‌ای را به صورت ملموس و قابل فهم به سطح جامعه بیاوریم و این ارتقاء را از مرکز توسعه ی فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: مبنای جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی به این صورت است که تمام محصولاتی که برای دریافت مجوز به مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال مراجعه می‌کنند در معرض داوری همه‌ی مردم قرار خواهند گرفت و کار هیئت علمی جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی این است که شاخص‌های داوری مردمی را تعیین کنند.

موسویان اظهار کرد: هم اکنون زیر ساخت‌های فنی برای داوری مردمی آماده شده است و عموم مردم می‌توانند با ورود به سامانه‌ی جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی و وارد کردن کد ملی خود، به داوری کلیه‌ی محصولات دیجیتال کشور بپردازند اما لازم است تا هیئت علمی جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی هر چه زودتر شاخص‌های داوری مردمی را تعیین کند تا جشنواره‌ی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی به صورت ماهانه برگزار شود.

رئیس همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی تاکید کرد: داوری مردمی محصولات دیجیتال در چارچوب سواد رسانه‌ای باعث افزایش سواد رسانه ای عموم مردم خواهد شد.

همزمان با برگزاری جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی در تهران، علاقه‌مندان جهت ارسال آثار و شرکت در همایش می‌توانند به نشانی اینترنتی saramad.ir مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت ایلنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده